Vysoke Tatry - Lomnicke sedlo - lyzovacka
TOP ZJAZDOVKA - LOMNICKÉ SEDLO

Užite si slnečnú lyžovačku v Lomnickom sedle, ktorej východiskový bod začína v stredisku Vysoké Tatry – Tatranská Lomnica. Najvyššie  položená a najstrmšia zjazdovka z Lomnického Sedla 2 190 m n. m.,  uspokojí aj najnáročnejších lyžiarov. 1 300 metrové prevýšenie, 5-mesačná  garancia snehu, najmodernejšie sedačkové a kabínkové lanovky a rozšírené  zjazdovky sú zárukou skvelého zážitku na prvotriednej carvingovej 6,5 kilometrovej  trati so šírkou až do 60 m.

 

Nejkrásnější lyžování na Slovensku zažijete jen ve Vysokých Tatrách. Tři špičková střediska Vysoké Tatry – Tatranská Lomnice, Štrbské Pleso a Starý Smokovec nabízejí nejlepší služby, které si zamilovaly všechny generace. 24 kilometrů vždy upravených sjezdovek, sníh minimálně 5 měsíců v roce, překrásné prostředí alpského charakteru a netradiční atrakce jsou zárukou dovolené, na kterou jen tak nezapomenete.

 

 

NAJMODERNEJŠIE LANOVKY

15-miestna gondola na trase Štart - Skalnaté pleso v Tatranskej Lomnici  spĺňa požiadavky najmodernejšej technickej úrovne potrebnej do tejto horskej oblasti. Trasa novej lanovky kopíruje terén v minimálnej potrebnej výške, čim sa zvyšuje odolnosť vo veternom počasí. Kabína je zavesená na dvoch spínacích aparátoch a výrazne zvyšuje bezpečnosť aj pri nárazovom vetre o sile do 22 m/s. Lanovka prekonáva 597 m prevýšenie, počet kabín je 37, doba jazdy trvá 7 min. a prepravná kapacita novej gondoly je 2 400 osôb za hod. Lanovka začína svoju cestu v údolnej stanici Štart (1 174 m.n.m) a končí na Skalnatom plese vo výške 1 772 m.n.m.