Preteky ako pre profíkov

Bol presne ako profesionálne preteky pre športovcov zvučných mien. Plný vzrušenia, zábavy, rýchlej jazdy a súťaživosti získať obľúbenú Šikovnú sezónku. Kto je šampiónom prvého ročníka Hero Season Trophy 2017? Ako skutočne vyzeralo Hero Season Trophy vo Vysokých Tatrách?

Výzvu vyhlásených pretekov akceptovalo vo Vysokých Tatrách 84 pretekárov. Tatranská Lomnica sa razom stala miestom euforickej nálady. Nielen „sezonkári“, ale aj ostatná verejnosť dostala možnosť zmerať si sily na profesionálne pripravenej trati, ktorej neublížili ani teploty nad nulou. Perfektné podmienky prvého ročníka súťaže, ktoré sa konali v sobotu - 25.03.2017, dopadli na výbornú. Teším sa, že možnosť kvalitne a so serióznou vážnosťou pretekať, dostala aj verejnosť, resp. „majitelia sezóniek“.

O 6.00 h sme začali pretekárskou traťou

Patriac do organizačného tímu Hero Season Trophy som nemala inú možnosť, ako sa v skorých ranných hodinách zúčastniť stavania pretekárskej trate L Ale nálada bola hneď lepšia, keď sme videli počet prihlásených... J Pokračovali sme rozkladaním beachflagov Vysoké Tatry, od ktorých sme očakávali, že prinesú kúsok hravosti a jarnej roztopaše... boli zelené. Vyšlo slnko a vyjasnilo sa nám! Deň D, deň prvého ročníka verejnej súťaže Hero Season Trophy koncom sezóny mal dobré predpoklady na úspech. Kvalitne preparovaná trať, poradový rebríček aktualizovaný rýchlosťou svetla, veľká telka s výsledkami, nespútaná dvojica DJ a Bongoman, ochutnávka povzbudivých chutí Tatratea a živelné tanečnice s americkým úsmevom. A keby ste cítili tú náladičku...

Registrácia prebehla od 8.40... na parádu

Nechcem sa chváliť, ale registrácia bola rýchla, bez problémov a chýb. Napriek tomu, že sa na mieste registrovali ešte v hojnom počte „okoloidúci lyžiari“, tak sme všetko zvládli do vopred stanoveného času. Preteky medzinárodného charakteru sme už mali za sebou, spomeňme Audi Fis Ski World Cup Jasná, a tak bolo organizovanie pretekov pre „majiteľov sezóniek“ a verejnosť o niečo jednoduchšie. Ešte spomeňme benefity na pretekoch pre majiteľov Šikovnej sezónky... „sezonkári“ sa mohli registrovať online a za výhodnejšie štartovné.

Chcete byť v „MAJITEĽOM SEZÓNKY“? Pozrite si výhody, ktoré majú naši „sezonkári“ --- www.gopass.sk

Čas utekal veľmi rýchlo a po registrácii prebehlo ešte slávnostné otvorenie deťmi lyžiarskeho klubu z Tatranskej Lomnice, pár povzbudivých slov od moderátora... a prvý pretekár bol už na trati. Vďaka kilogramom soli a kropeniu svahu prúdom vody si trať pochvaľoval aj osemdesiaty tretí. Svah Čučoriedky – Východ bol na amatérsky zjazd ako stvorený. Sklon aj dĺžka akurát zodpovedali rôznorodej úrovni pretekárov. Nič nie je celkom dokonalé a uvedomujeme si okrem silných stránok podujatia aj tie slabé, ktoré chceme v ďalšom ročníku pretekov vylepšiť. V prvom ročníku Hero Season Trophy sme sa rozhodli nevytvoriť súťažné kategórie, a tak sme zostavovali jeden rebríček pre všetkých - bez rozdielu veku a pohlavia. Napriek tejto nedokonalosti veríme, že naše preteky dobre poslúžili nielen všetkým súťaživým povahám a zvedavcom, ktorí chceli na vlastnej koži zažiť profi trať, ale veríme, že boli výzvou do budúceho (lepšieho) ročníka.

Byť víťazom zn. mať Šikovnú sezónku na rok 2017/2018

Za prvé miesto v pretekoch sme stanovili vysokohodnotnú odmenu – Šikovnú sezónku na rok 2017/2018. Kto je Hero Season Trophy 2017?

• 1.      Piovarči Kristián
  • 2.      Strapec Ján
  • 3.      Pintér Samuel

Našim víťazom ešte dodatočná gratulácia a vďaka za skvelé výkony.

Ako Hero Season Trophy gradovalo ďalej? Zábava bola len na začiatku a party nálada sa niesla od stola k stolu. S pribúdajúcim časom z atmosféry Hero Season Trophy neubudlo. Výstrel korku z víťazného šampanského odštartoval objednávku drinkov a ochutnávku noviniek od Tatratea. Do toho bubnoval Bongoman, DJ mixoval o sto šesť a my sme si uvedomili, že to malo význam. Hero Season Trophy malo šťastný koniec!