Zimná sezóna 2016/2017 vo Vysokých Tatrách aj tento rok otvorí svoje brány všetkým milovníkom slovenských štítov, zimných športov a oddychu. Vychutnajte si stredisko, ktoré predstavuje aktívny relax, pohodu a zábavu v krásnom prostredí najmenších veľhôr sveta. Pre návštevníkov sme pripravili novinky, ktoré si užijú na zjazdovke s lyžami na nohách alebo sa zúčastnia programu mimo svahu. Stačí si len vybrať alebo jednoducho prísť a zažiť.


Lyžiarsky vlek Grand Slnečná - 15O m Tatranská Lomnica

Lyžiarske stredisko Tatranská Lomnica sa túto sezónu rozšíri o ďalší vlek. So svojou dĺžkou 150m je vhodný skôr pre deti a začiatočníkov alebo poslúži ako jemné spestrenie na svahu.


Audi aréna Tatranská Lomnica

Audi aréna zahviezdi medzi lyžiarmi už druhú sezónu, no pre mnohých bude novinkou! Práve teraz je vhodný čas, vyskúšať ju! Aréna je vyhradený úsek na svahu Čučoriedky západ, na ktorom si môžete s presnosťou zmerať čas svojej jazdy. Pocit pretekára zažijete aj vďaka slalomovým tyčiam umiestnenými na trati. Porovnajte si výkony so svojimi kamarátmi alebo so svetovými lyžiarskymi esami. Aréna štartuje spolu so zahájením TOP sezóny 2016.


Snow Park s novou Funzónou na Štrbskom Plese 

Chcete sa pri lyžovaní nielen vy, ale aj vaše deti, zabávať? Potom je pre vás to pravé miesto  Snow Park Štrbské Pleso. Snežné prekážky ostávajú klasikou, no tento rok otvárame zábavnú zónu s lanovým vlekom aj pre tých najmenších. Novučičká brána sa otvorí už túto sezónu a zavedie vás do jediného snowparku vo Vysokých Tatrách.


Fresh Track na Štrbskom Plese

Jedinečný produkt Fresh Track v sebe spája skorú rannú lyžovačku s perfektne upravenými svahmi a výnimočnými raňajkami pod štítmi. Fresh Track vám poskytne mimoriadny zážitok z lyžovačky na prázdnych zjazdovkách. Zalyžujte si spolu s profesionálnym sprievodcom ešte pred oficiálnym spustením lanoviek! Každý štvrtok a sobotu o 7:00 teraz už aj v stredisku Štrbské Pleso


Tréningové stredisko  Štrbské Pleso

Štrbské Pleso nadobúda charakter tréningového strediska. Prevádzkovatelia tu vytvárajú lepšie podmienky pre profesionálnych lyžiarov z okolitých krajín, ktorí tu s obľubou trénujú už od skorých ranných hodín. Športovci z lyžiarskych klubov budú využívať svahy Interski a časť zjazdovky Solisko.


Skialpinisti 

Zmeny v strediskách Štrbské Pleso Tatranská Lomnica čakajú túto sezónu i skialpinistov. Nové informačné tabule s bezpečnostnými pokynmi im upresnia možnosti pohybu a zdržiavania sa na zjazdovkách. Skialpinistov pri vstupe na zjazdovku upozornia vývesky a mapky s informáciami kde, ako a kedy sa pohybovať po zjazdovke. Tzn. vpravo mimo vytýčených zjazdoviek a po okraji lyžiarskej trate. Trasu skialpinistov v teréne usmernia označené tabule.


Servis Štrbské Pleso

Vybrali ste sa na lyžovačku, no zabudli ste skontrolovať stav svojej výstroje a náhle sa vyskytol problém? Šikovní pracovníci v našich servisoch vám s jeho riešením veľmi radi pomôžu. Najnovšie aj v najpopulárnejšom stredisku Štrbské Pleso, kde sme pre vás zriadili špičkový Servis priamo na svahu.


Sánkovačka na Hrebienku

Nočná a denná sánkovačka na Hrebienku v Starom Smokovci bude v zimnej sezóne 2016/2017 o niečo komfortnejšia. Termíny nočnej sánkovačky sa nemenia, v pláne ostávajú tri dni v týždni – utorok, piatok a sobota od 19:00 do 21:00. Pre klientov nočnej sánkovačky na Hrebienku pripravujeme rozšírenie ponuky občerstvenia v priestoroch nástupu na pozemnú lanovku, v predajni Tatry Motion. Do ponuky pribudne napríklad varené víno alebo teplý čaj až do ukončenia prevádzky sánkovačky.


Ski Patrol

Pre väčší pocit bezpečia v strediskách bude aj túto sezónu nasadená špeciálna zimná hliadka Ski Patrol. Členovia tejto skupiny budú počas prevádzky dohliadať na bezpečnosť a poriadok na svahu, udržiavať areál v priaznivom chode a starať sa o vyhradené časti s dôrazom na detské areály.


Tatranská večera zážitkov a Večera pod hviezdami

Doprajte si niečo nevšedné a zažite skvelý večer, v ktorom sa spája výborné jedlo, krásna príroda a originálny program. Vo vysokých Tatrách na Štrbskom Plese vám počas zimných večerov ponúkame dva balíky zážitkov, ktoré sa určite zaradia medzi tie najkrajšie. Stačí si vybrať.

Tatranská večera zážitkov sa bude tradične konať v Restaurant Pizza & Pasta na stanici Štart v Tatranskej Lomnici každú stredu, piatok a sobotu. Vo výške 1173 m n.m. pošteklia vaše jazýčky lahodné chute pomocou piatich chodov. Počas minuloročnej sezóny sme zaviedli do prevádzky luxusný ratrak Grand snow taxi, ktorý prevážal klientov na miesto konania eventu. Tento rok sme sa rozhodli obohatiť program Tatranskej večere zážitkov o luxusnú vínnu degustáciu.

Večera pod hviezdami ponúka možnosť vidieť krásy Tatier z lanovky, ktorá vás odvezie z Tatranskej Lomnice do cieľovej stanice Skalnaté Pleso. Tam na vás čaká skvelá 5-chodová večera s doprovodom živej huby a následné pozorovanie hviezdnej oblohy. Väčšiu romantiku si vo výške 1751 m.n.m. ani neviete predstaviť. Zažiť takýto unikátny večer máte možnosť iba 4 krát počas zimnej sezóne. 


Podniková predajňa a bar Jelínek v Starom Smokovci

Poznáte Rudolfa Jelínka a jeho produkty? Ak áno, určite viete, ako dokáže potešiť, keď stojíte premrznutí pod svahom alebo si chcete dopriať malú odmenu za športový výkon. My vám toto potešenie prinesieme priamo pod svah v Starom Smokovci, kde postavíme Degustačný bar spojený s podnikovou predajňou. Pravidelne tu budete môcť ochutnať nové, ale aj overené destiláty s komentovanou prezentáciou. Otvorenie jedinečnej prevádzky tohto druhu vo Vysokých Tatrách sa plánuje ešte pred Vianocami.


Tatranský Dóm

Aj tento rok môžete s nami odhaliť kus výtvarného umenia priamo vo veľhorách Slovenska. Už 25. novembra spolu otvoríme Tatranský Dóm! Ľadová stavba sa bude niesť v gotickom štýle, doplnená masívnym skleneným oltárom. Ak chcete získať naozaj jedinečný hudobný zážitok, určite sa zúčastnite niektorého z pravidelných adventných koncertov priamo v chráme. Tento slovenský unikát bude verejnosti dostupný do Veľkej Noci.


Retro Station Rastaurant

V historickej budove lanovky na Štarte v stredisku Tatranská Lomnica pripravujeme v zimnej sezóne otvorenie prevádzky Old Štart Burger pod novým názvom Retro Station Restaurant. Redizajnovaná gastro prevádzka chystá širšiu ponuku na jedálnom lístku a atraktívnejšiu terasu s vysunutým grilom a areálom určeným pre detského klienta na klzákoch. Retro Station Restaurant pripravuje pre milovníkov grilovaných pochúťok rodinnú zábavu, pohodu na terase a viac druhov hamburgerov.


Nové izby v Grand Hotel Praha

Zlepšenie komfortu v podobe nových izieb Classic plánuje aj historický Grandhotel Praha v Tatranskej Lomnici****. Jeho pôvodných 54 štandardných izieb prechádza celkovou rekonštrukciou, vďaka ktorej historická legenda Tatier znovu zažiari noblesou a eleganciou. Ďalšie nové izby v klasickom secesnom štýle budú k dispozícii v polovici decembra.


Zimné podujatia

Tento rok vám opäť ponúkame populárne podujatia, ktoré nesú prvky tradičnej zábavy a súťaženia, ale aj nových vylepšení a originálnych detailov. 

Tatry Ice Master. Neoficiálne majstrovstvá sveta v tesaní ľadových sôch patria už medzi kultúrne stálice Vysokých Tatier. Tento rok vás očaria skvelé umelecké výkony deviatich súťažiacich v troch disciplínach, zábavný sprievodný program a jedna NOVINKA. Ľadové diela si budete môcť vychutnať oveľa dlhšie kvôli zriadeniu ďalšej klimatizovanej kupole, v ktorej sochy odolajú aj slnečnými lúčom. Ďalšou dobrou správou je aj zmena termínu – na posviatkový víkend 13.-15. január 2017. Miesto ostáva nezmenené - 1285 m.n.m. Hrebienok

Snežné psy. Posledný januárový víkend bude patriť štvornohým miláčikom. Tieto dva dni sa Tatranská Lomnica premení na miesto plné akcie, hier a pozitívnej energie vyžarujúcej zo psích kamarátov. Srdečne vás pozývame 28. a 29. januára medzi chlpáčov do Tatranskej Lomnice

Veselá Veľká Noc. Radi by ste vymenili počas Veľkej Noci vodu za sneh? V Tatrách jednoznačná voľba. Pretvorte s nami tradíciu a príďte na najväčší karneval na svahu na Štrbské Pleso. Každý účastník karnevalu bude mať výrazne zľavnený skipas a môže sa zúčastniť pretekov v maskách. O príjemnú atmosféru sa postarajú hudobné vystúpenia a zábavný program počas celého dňa. 


Snehuliaci na Skalnatom Plese

Už ste sa stretli s obrími snehuliakmi? V Tatranskej Lomnici máte príležitosť vidieť najväčšiu snehuliačiu rodinku na Slovensku. Príďte sa zoznámiť s 5-metrovými snehovými postavičkami. Tak ako minulý, aj tento rok si na vás počkajú na Skalnatom Plese spolu so zasneženými zjazdovkami.