OZNAM 

Tatranský dom a Tatranská galéria ľadových majstrov je v termíne údržby pozemnej lanovky 20. až 24.3. zatvorený. Ďakujeme za pochopenie.

 


Hrebienok

Aj tento rok sme pre vás pripravili Tatranský dóm, jedinečný ľadový kostol s prvkami tatranskej histórie a prírody. Zimná sezóna 2016/2017 sa nesie v honosnom štýle spišskej gotiky s krásnym skleneným oltárom. Tento raz sa stavitelia, 8 sochári a 7 pomocníci, pohrali s 90 tonami ľadu a premenili ho na chrám s jedinečnou atmosférou.

Hlavným staviteľom gotickej krásy je umelecký sochár Adam Bakoš a tvorbu sklenených oltárnych vitráží realizoval sklár a dizajnér grécko-slovenského pôvodu Achilleas Sdoukos.

Za tohtoročnou inšpiráciou umelci nemuseli chodiť ďaleko. Postarali sa o ňu krásne sakrálne stavby regiónu Spiš, a preto môžete na predelle krídlového gotického oltára vidieť práve erb Spiša. Zadná časť je tvorená mohutnými, vyše 4-metrovými vitrážnymi oknami. V centre oltárnej skrine stojí plastika Panny Márie so žehnajúcim Ježiškom z obce Klčov. Oltár ďalej pozostáva so štyroch krídel, z ktorých každé patrí inému patrónovi z regiónu. V ľavom hornom sa nachádza sv. Mária Magdaléna z Danišoviec, v ľavom dolnom sv. Anton Pustovník zo Spišskej Belej. Pravé horné patrí sv. Barbora z Okoličného a krídlo vpravo dole zastáva sv. Jakub z Levoče. Po bočných stranách priestor krásne vypĺňajú lode chrámu. V ľavej sa ukrýva postava pastiera, v pravej je umiestnená socha Majstra Pavla z Levoče.

Táto majestátna stavba, ktorá nemá na Slovensku obdobu, rozhodne stojí za návštevu. Očarí vás precíznou prácou a detailami, ktoré podtrhuje príjemné osvetlenie. Príďte si preto vychutnať tento slovenský unikát a preneste sa na chvíľu do tatranskej ľadovej rozprávky. Ešte silnejšiu emóciu ponúka dóm každú nedeľu, keď sa rozozvučí vďaka živým hudobným koncertom. Prežite krásny zimný čas v Tatrách a odneste si nezabudnuteľný zážitok z Tatranského ľadového dómu.

Program
19.3.2017 15:30Muzikálový eventA Few Moments - Laco a Erika
26.3.2017 15:30Jarný koncertDetský husľový orchester - Tereza a jej deti

2.4.2017
15:30

TERRA TRIO - Čarovné baroko

klavír Zulfizar Zázrivá, husle Tereza Novotná, Michaela Lajošová

9.4.2017
15:30

Chrámový zbor Sv. Cecílie

Chrámový zbor Sv. Cecílie z Košíc, zbormajster Viliam Gurbaľ

16.4.2017 15:30
16:00

Veľkonočný koncert - záverečný koncert v Tatranskom dóme

Tereza a jej deti - Detský husľový orchester

 

Na Hrebienok sa jednoducho a pohodlne vyveziete pozemnou lanovkou zo Starého Smokovca.

Vstup do Tatranského dómu každý deň od 9:00 do 18:30


Tatranská galéria ľadových majstrov

Na Hrebienku, hneď vedľa Tatranského dómu, víta turistov túto zimu druhá kupola. Celý priestor je venovaný výsledným dielam sochárskych umelcov súťažiacim v podujatí TATRY ICE MASTER 2017. Od 13. januára sa kupola premenila na galerijný priestor krásnych sôch, ktoré vzišli zo šikovných rúk špičky svetových ľadových sochárov.

Ľadové sochy z majstrovstiev Tatry Ice Master 2017 sú umiestnené aj vo vonkajších priestoroch na Hrebienku. Od 8.2. sú bez farebného  nasvietenia, no stále môžete obdivovať ich krásu v plnom rozsahu.

   


Foto: Marek Hajkovský