FAQ ŠIKOVNÁ SEZÓNKA 2020/21

Najčastejšie otázky k produktu - Šikovná sezónka 2019/2020

 

Akú Šikovnú sezónku si môžem kúpiť:

V predaji máme dva druhy Šikovnej sezónky: Na Slovensku je na www.gopass.sk dostupná Šikovná sezónka Jasná a Vysoké Tatry https://www.gopass.sk/homepage/jasna/smart-season-pass  , ktorá platí v slovenských strediskách prevádzkovaných spoločnosťou TMR, a.s. (Jasná a Vysoké Tatry). Šikovná sezónka Premium https://www.gopass.sk/homepage/jasna/smart-season-pass-global je platná v slovenských strediskách prevádzkovaných spoločnosťou TMR, a.s (Jasná a Vysoké Tatry), v Špindlerovom Mlýne (CZE), Szczyrku (PL) a v rakúskych strediskách Mölltaler Gletscher a Ankogel.

V Českej republike je na www.gopass.cz dostupná Šikovná sezónka Špindlerúv Mlýn(CZE) www.gopass.cz/homepage/spindleruv-mlyn/smart-season-pass , ktorá platí v lyžiarskom stredisku Špindlerúv Mlýn(CZE) a Šikovná sezónka Premium www.gopass.cz/homepage/spindleruv-mlyn/smart-season-pass-global platná v slovenských strediskách prevádzkovaných spoločnosťou TMR, a.s (Jasná a Vysoké Tatry), Špindlerovom Mlýne (CZE), Szczyrku (PL) a v rakúskych strediskách Mölltaler Gletscher a Ankogel.

V Poľsku je na www.gopass.pl dostupná Šikovná sezónka Szczyrk https://www.gopass.pl/homepage/szczyrk/smart-season-pass – platná v stredisku Szczyrkowski Ośrodek Narciarski, v stredisku Centralny Ośrodek Sportu - Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku, v stredisku BSA=Beskid Sport Arena ośrodek narciarski w Szczyrku.

K dispozícii je aj Šikovná sezónka Premium https://www.gopass.pl/homepage/szczyrk/smart-season-pass-global platná v slovenských strediskách prevádzkovaných spoločnosťou TMR, a.s (Jasná a Vysoké Tatry), Špindlerovom Mlýne (CZE), Szczyrku (PL) a v rakúskych strediskách Mölltaler Gletscher a Ankogel.

V Rakúsku je dostupná Šikovná sezónka Premium platná v rakúskych strediskách Mölltaler Gletscher a Ankogel, ďalej v slovenských strediskách prevádzkovaných spoločnosťou TMR, a.s (Jasná a Vysoké Tatry), v Špindlerovom Mlýne (CZE) a v Szczyrku (PL).

 

Koľko stojí Šikovná sezónka?

Cena Šikovnej sezónky závisí od toho, či máte záujem lyžovať výlučne v strediskách v jednej krajine (SVK, CZE, PL) alebo uprednostňujete možnosť lyžovať v 4 krajinách a ďalšie zaujímavé bonusy k tomu.

Šikovná sezónka Jasná a Vysoké Tatry stojí v predpredaji do konca apríla skvelých 229.-eur, následne cena stúpne až na 349.-eur.

Šikovná sezónka PREMIUM stojí v predpredaji do konca apríla 329.-eur, následne stúpne jej cena až na 449.-eur.

Šikovná sezónka Špindlerúv Mlýn(CZE) stojí v predpredaji do konca apríla 5790.-Kč, následne cena stúpne na 7490.-Kč.

Šikovná sezónka Szczyrk (PL) stojí v predpredaji do konca apríla 799.-PLN, následne cena stúpne až na 999.-PLN.

 

Je cena Šikovnej sezónky rovnaká pre všetky vekové kategórie?

Cena Šikovnej sezónky je v závislosti od vekovej kategórie zadefinovanej v cenníku a vo Všeobecných obchodných podmienkach rozdielna. Ceny zľavnených šikovných sezóniek nájdete na webových stránkach jednotlivých stredísk.

 

Koľko výlukových dní má Šikovná sezónka?

Šikovná sezónka Jasná a Vysoké Tatry V strediskách Jasná a Vysoké Tatry budú 4 spoločné výlukové dni v čase medzi Vianocami a Novým rokom (27.12.-30.12.). V Jasnej pribudnú ešte dva výlukové dni v čase od 6.3. – 7.3. 2021 z dôvodu konania podujatia World Cup Jasná.

Lokálne Šikovné sezónky (Szczyrk, Špindlerúv Mlýn) majú zhodne spolu 4 výlukové dni: 27.12.-30.12.2020.

 

Prečo má lokálna sezónka v Szczyrku výlukové dni?

Aby sme vám mohli dopriať najlepšiu cenu a zároveň zabezpečiť najlepšie podmienky na svahoch, sú súčasťou podmienok využitia Šikovnej sezónky local štyri výlukové dni v čase vrcholu sezóny od 27. do 30.decembra 2020. Táto výluka platí pri lokálnych sezónkach vo všetkých krajinách (SVK, CZE, PL). Druhou možnosťou je zakúpenie Šikovnej sezónky PREMIUM, ktorá ponúka neobmedzenú lyžovačku v Szczyrku(PL) a zároveň možnosť lyžovať aj v strediskách Jasná*(SVK), Vysoké Tatry(SVK), Špindlerúv Mlýn(CZE), Molltaler Gletscher(AT) a Ankogel (AT).Súčasťou Šikovnej sezónky PREMIUM je aj množstvo benefitov a zliav. Viac informácií pri otázke Ponúka Šikovná sezónka okrem možnosti lyžovať aj iné bonusy?

*neplatí v čase konania WORLD CUP JASNÁ 6.-7.3.2021

 

Šikovná sezónka PREMIUM bude mať iba dva výlukové dni. Pôjde o dni 6.-7.3.2021 v stredisku Jasná z dôvodu konania podujatia World Cup Jasna. V tieto dni Šikovná sezónka PREMIUM v tomto stredisku nebude platiť.

 

Ponúka Šikovná sezónka okrem možnosti lyžovať aj iné bonusy?

Držiteľ Šikovnej sezónky Jasná&Vysoké Tatry má možnosť za najlepšiu cenu lyžovať v 4 slovenských strediskách na 74 km zjazdoviek bez ďalších bonusov. Rovnako ostatné lokálne Šikovné sezónky (Szczyrk - PL, Špindlerúv Mlýn - CZE) ponúkajú výlučne celosezónne lyžovanie v jednotlivých strediskách vo svojich krajinách – bez večerného lyžovania.

Šikovná sezónka PREMIUM okrem lyžovačky v 8 strediskách, v 4 krajinách a na 183 km zjazdoviek ponúka aj tieto bonusy:

15% zľava v reštauráciách na svahoch, 15% zľava na nákupy v Motion Shops, 1x malý servis lyží GRÁTIS v sezóne 2020/2021 a večerné lyžovanie zahrnuté už v cene v strediskách Jasná, Szczyrkowski Ośrodek Narciarski (len v SON) a Špindlerův Mlýn.

 

Bude možné dokúpiť si k Šikovnej sezónke aj FAST PASS?

FAST PASS umožňujúci lyžovačku bez čakania si budete môcť dokúpiť len pre stredisko Jasná. Tento produkt bude dostupný pred zimnou sezónou 2020/21.

 

Budem môcť po kúpe Šikovnej sezónky lyžovať ešte počas tejto jari?

Žiaľ, v súčasnej situácii nedokážeme predpokladať vývoj situácie so šírením ochorenia COVID-19 a s ním súvisiacich preventívnych opatrení, kvôli ktorým museli zostať uzavreté aj naše lyžiarske rezorty. Keďže zdravie a bezpečnosť by mali byť na prvom mieste, v tejto chvíli žiaľ už nepredpokladáme spustenie našich stredísk v týchto jarných mesiacoch. V prípade, že si vyberiete Šikovnú sezónku PREMIUM, prvú lyžovačku by ste si v prípade priaznivého vývoja situácie mohli užiť už v lete na ľadovci Molltaler Gletscher. Závisieť to však bude aj od vývoja celkovej situácie a rozhodnutia rakúskej vlády o znovuotvorení lyžiarskych stredísk.

 

 

Ak si kúpim lokálnu Šikovnú sezónku (Jasná&Vysoké Tatry alebo Szczyrk alebo Špindlerúv Mlýn) a chcem lyžovať aj v rakúskych strediskách Mölltaler Gletscher a Ankogel – existuje možnosť doplatku iba týchto rakúskych stredísk?

Nie, takáto možnosť doplatku momentálne nie je možná. Klient sa musí rozhodnúť ešte pred nákupom, či využijete najvýhodnejšiu cenu lokálnej Šikovnej sezónky a budete lyžovať v strediskách v jednej krajine, alebo si vyberiete bezkonkurenčnú ponuku Šikovnej sezónky PREMIUM, ktorá okrem možnosti lyžovať v rakúskych strediskách rozširuje svoju atraktivitu o strediská TMR v Poľsku a v Českej republike, výhodou sú aj ďalšie bonusy a zľavy.

 

Kde platí Šikovná sezónka za 229.-eur?

Šikovná sezónka platí iba na Slovensku v strediskách Jasná, Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a Štrbské Pleso. Aby sme vám mohli poskytnúť takéto skvelé ceny, museli sme bohužiaľ vylúčiť 4 +2 dni zo sezóny. V tieto dni Šikovná sezónka neplatí. Viac informácií k výlukovým dňom nájdete v odpovedi na otázku: Koľko výlukových dní má Šikovná sezónka?

 

Ako to bude s lyžovačkou v rakúskych strediskách? Kedy bude možné lyžovať tam?

Rakúsky ľadovec Mölltaler Gletscher umožňuje lyžovať až 10 mesiacov v roku. Predpokladáme, že vzhľadom na podmienky by lyžovačka na ľadovci bude prvou, ktorá bude pre Šikovných sezónkarov po ukľudnení súčasnej situácie dostupnou – predpoklad je už počas leta. Závisieť to však bude aj od vývoja celkovej situácie a rozhodnutia rakúskej vlády o znovuotvorení lyžiarskych stredísk. V stredisku Ankogel bude možné so sezónkou lyžovať iba počas zimnej sezóny 2020/2021 v závislosti od poveternostných a lyžiarskych podmienok.

Bude lyžovačka s ohľadom na súčasnú situáciu okolo koronavírusu už bezpečná?

Otvorenie ktoréhokoľvek lyžiarskeho strediska bude možné iba na základe súhlasu národných autorít garantujúcich stabilitu situácie a bezpečnosť lyžiarov. Od začiatku pozorne sledujeme usmernenia jednotlivých úradov a tak ako sme zaviedli všetky nevyhnutné preventívne opatrenia, tak v nich budeme pokračovať aj naďalej a veríme, že aj vďaka nim sa podarí situáciu čo najskôr stabilizovať a do horských stredísk sa opäť vráti život.

Doteraz sme mali vždy možnosť zaplatiť časť ceny na jar a zvyšok doplatiť na jeseň. Prečo tomu tak nie je v tomto roku?

Touto zmenou sme zareagovali na doterajšie skúsenosti s predajom Šikovnej sezónky. Väčšina našich klientov nakupovala sezónku za najvýhodnejších podmienok počas jari v jednej platbe za najlepšiu cenu, naopak možnosť predplatku t.j. platbu v 2 častiach na jar a na jeseň využíval len minimálny počet lyžiarov. Aby sme dokázali ešte lepšie vyhovieť požiadavkám našich klientov, vytvorili sme nový produkt Šikovná sezónka PREMIUM.

 

Čo keď si kúpim Šikovnú sezónku a nebudem ju môcť kvôli úrazu/ochoreniu naplno využiť?

V uvedenom prípade je podľa Všeobecných obchodných podmienok potrebné doručiť lekársku správu potvrdzujúcu prekážku využitia Šikovnej sezónky do 10 pracovných dní od jej vydania a na základe toho je následne možný prevod sezónky na iného držiteľa v rovnakej vekovej kategórii. Doplatky do inej vekovej kategórie nie je možné uskutočňovať.

 

Čo keď kvôli COVID-19 sezóna začne až neskôr a nebudeme môcť lyžovať celú zimu?

Takúto situáciu si určite nikto nepraje. Veríme, že všetky prijaté opatrenia pomôžu stabilizovať súčasnú situáciu a obľúbené turistické i lyžiarske centrá začnú opäť žiť svojím životom. Ak by ale horské strediská predsa len ostali kvôli preventívnym opatreniam zatvorené aj počas lyžiarskej sezóny 2020/21 alebo by boli otvorené len časť sezóny, budeme obmedzenie kompenzovať.

 

Bude možné kúpiť si Šikovnú sezónku aj v neskorších obdobiach počas roka?

Najvýhodnejšia cenu má sezónka práve teraz – pri spustení predaja. Neskôr plánujeme predaj aj v ďalších vlnách, no v žiadnej už takáto výhodná cena Šikovnej sezónky nebude.