Počas letnej sezóny 2023 dôjde k obmedzeniam v doprave po ceste slobody vo Vysokých Tatrách

Projekt Vysoké Tatry je zameraný na elimináciu bezpečnostných rizík v úseku viac ako 42 km cesty II.triedy známej ako CESTA SLOBODY a bude sa realizovať v šiestich etapách – od Podbanského po Tatranskú Kotlinu. Zahŕňa opravu (sanáciu alebo výmenu) 26 mostov, 1 poloestakády, 14 oporných a 12 zárubných múrov a 4 odpočívadiel.


Predpokladaný začiatok stavebných prác na mostoch a úsekoch č. 1 a 6 (Podbanské – Pavúčia dolina v dĺžke 7,6 km a Tatranské Matliare – Tatranská Kotlina, 6,1 km) je naplánovaný na začiatok mája. Na ceste vzniknú čiastočné obmedzenia – plánované sú usmernenia dopravy pomocou regulovčíka alebo svetelného značenia.

Cesta nebude uzatvorená prejazd týmto úsekom bude riadený obsluhou alebo prenosnými svetelnými značeniami.

ODPORÚČANIE

V prípade, že máte zakúpený akýkoľvek produkt v našich strediskách Tatranská Lomnica, Starý Smokovec, Štrbské Pleso, ktorý je viazaný na presný čas (napr. odchod lanovky na Lomnický štít) odporúčame vašu cestu prispôsobiť aktuálnej dopravnej situácií a na miesto vyraziť s dostatočným predstihom.

Ako sa čo najpohodlnejšie dostať do stredísk?

| Ak je váš cieľ Štrbské Pleso |

V prípade, že cestujete z východu alebo zo západu, odporúčame zvoliť cestu z dialnice D1 smerom na Štrbské Pleso. 

| Ak je váš cieľ Starý Smokovec |

V prípade cesty do Starého Smokovca odporúčame zvoliť smer z Popradu po ceste 534. 

| Ak je váš cieľ Tatranská Lomnica |

Odporúčame zvoliť jazdu Poprad -> obec Veľká Lomnica a po ceste 540 plynule do Tatranskej Lomnice. Cestu môžete zvoliť aj zo Starého Smokovca za predpokladu dlhšieho prejazdu touto trasou.