TATRY ICE MASTER 2020

HREBIENOK • VYSOKÉ TATRY

18.-19.01.2020


Ľadová krása už má svoje miesto - od 18. do 19. januára 2020 ním bude vysokotatranský Hrebienok, a to vďaka 8. ročníku už tradičného podujatia TATRY ICE MASTER. Počas dvoch dní ľadoví sochári z desiatich krajín sveta vdýchnu život 50-tim tonám ľadu a premenia ich na 35 unikátnych ľadových sôch. Počas podujatia bude pre vás pripravený bohatý sprievodný program.

Šikovní sochári a umelci budú pracovať s 50-timi tonami ľadu na rôznych motívoch a témach, ktoré vdýchnu do impozantných sôch. V prvý deň budú mať sochári za úlohu pripraviť ľadové sochy v téme "Zachráňme našu planétu". V druhom dni podujatia čaká sochárov téma "Rozprávkový svet mojimi očami", a teda bude len na nich, čím verejnosť, či porotu presvedčia. Ľadové sochy ktoré počas dňa umelci vytvoria, budú od zotmenia nasvietené, čím sa umocní dizaj a krása jednotlivých sôch. Jednu časť sôch budú ľadoví rezbári vytváráť popri budove lanovky a druhá bude umiestnená v druhej kupole vedľa Tatranského ľadového Dómu. Sochy umiestnené v kupole - Galéria ľadových majstrov bude v prevádzke až do skončenia zimnej sezóny, resp. do konca apríla 2020. Druhá časť sôch bude ponechaná na otvorenom priestranstve, kým ich počasie neroztopí. 

Do hlasovania o najlepší tím z 10 krajín sveta sa môžete zapojiť aj vy! V každej našej prevádzke, či pokladni, dostanete k nákupu hlasovací lístok, ktorý môžete vyplnený vložiť do hlasovacej urny. Tá bude umiestnená na pódiu na Hrebienku. Vyplneným hlasovacím lístkom a zapojením sa do súťaže, môžete získať skvelé ceny! 

Podujatie Tatry Ice Master bude sprevádzať aj bohatý sprievodný program. Počas dňa na vás budú čakať rôzne hry, či sútaže o zaujímavé ceny. Hneď v sobotu večer, keď utíchne zvuk motorých píl sa Vám popri nádherne rozsvietených ľadových sochách predvedie SIMA MARTAUSOVÁ. Jej predkapelou bude kapela 2 VOISIS, ktorá je čerstvím víťazom Košického zlatého pokladu. V nedeľu večer sa na pódiu vystrieda famózny ADAM ĎURICA. Po predstavení hudobných umelcov, Vás v oba dni čaká ľadovo - ohňová show v podaní dvoch sochárskych tímov.Finálne návrhy sochárov z 10 krajín sveta, ktoré postúpili fo finálne a ich tvorbu budeme môcť vidieť naživo už 18. a 19. januára 2020 na Hrebienku


Pozrite si mapu areálu a program počas podujatia Tatry Ice Master 2020 na Hrebienku
 
Nach Hrebienok  zum Tatra Dom aus Eis fährt von der Station in Starý Smokovec eine Standseilbahn. Die Fahrkarten kann man bequem an der Kasse in Starý Smokovec kaufen.TAKTO VYZERAL TATRY ICE MASTER NA HREBIENKU V ROKU 2019