JARNÝ FRESH TRACK

S otvorením lyžiarskeho strediska pre vás spúšťame aj produkt Fresh Track, ktorý sa uskutoční na Štrbskom Plese v termínoch 23.4. a 24.4.2021. Pre klientov bude zabezpečená aj doprava z centrálneho parkoviska ski busom o 6:30h. Bohaté a exkluzívne raňajky budú vydávané cez okienko.

FRESH TRACK

Tatranská Lomnica / Štrbské Pleso

The unique FRESH TRACK product combines early morning skiing on perfectly groomed slopes and a delicious breakfast served under mountain peaks. Ski with a professional guide before the cableways start to operate officially! Fresh Track motivates you to begin your day by being active. Breakfast will be waiting for you on the piste so that you can recharge your batteries and start a great day with a cup of coffee. The activity is meant for good skiers who like carving skiing on fresh morning "black" piste “corduroy”.


When: Thursday Friday | Saturday | Sunday


Where:

Solisko ski slope at Štrbské Pleso: Thursday and Saturday (currently at the Interski and Tourist slopes)

Slopes Skalnaté pleso - Start in Tatranská Lomnica: Friday and Sunday (currently on the downhill Čučoriedky west and east)


Reservation: nearest to: 15:00 the previous day.

* Takes a minimum of 5 and a maximum of 45 people


Schedule:

  • 7:00 Pick-up of test skis free of charge in / Intersport rent & service TL / Intersport Rent ŠP * the number of test skis is limited *  reservation the day before: - Intersport Rent & Service Tatranská Lomnica | +421 911 693 921 - Intersport Rent & Service Strbske Pleso | +4219 10 737 988
  • 7:10 Meeting with a ski instructor at the Infocentre Štrbské Pleso / Client Center Tatranská Lomnica 7:15
  • Boarding the cable car / ski lift 9:00
  • Takeaway breakfast

 

PRICE:

 Monday - FridaySaturday - Sunday
ONLINE - Gopass.sk29,-€32,-€
OFFLINE - Pokladňa33,-€36,-€

Shop & Save on-line on: www.gopass.sk

Earn discounts and points with every purchase.

Jarná lyžovačka na Štrbskom Plese bude v termíne od 22.4.2021 až do 2.5.2021. Pri vstupe do strediska je potrebný negatívny test nie starší ako 48 hodín.

VIAC