BEST IN EUROPE 2019

Vysoké Tatry sú najzaujímavejšou európskou destináciou roku


Známy cestovateľský sprievodca Lonely Planet vyhlásil Vysoké Tatry za najvýznamnejšiu letnú európsku destináciu. V rebríčku miest, ktoré sa tento rok určite oplatí navštíviť, Tatry predbehli aj známe cestovateľské ciele. Vysoké Tatry, najvyššie pohorie Karpatského oblúka, kraľujú rebríčku v kategórii Best in Europe 2019. Známy cestovateľský sprievodca Lonely Planet zostavil aj tento rok zoznam 10 najlákavejších európskych destinácií, ktoré odporúča cestovateľom navštíviť. Tatry sú na jeho prvom mieste. 

„Na Vysokých Tatrách je niečo mýtické“, hovorí Joe Reville, generálny manažér Lonely Planet pre strednú Európu, ktorý osobne prišiel odovzdať ocenenie Best in Europe 2019 predstaviteľom Vysokých Tatier. „Návštevníci tohto regiónu budú očarení vznešenou ríšou krivolakých vrchov a majestátnych vodopádov, ako aj vynikajúcou šancou pozorovať medvede hnedé, ktoré už v mnohých častiach Európy vyhynuli,“ dodal.


Spolu s ďalšími skúsenými cestovateľmi z celého sveta ocenili na Vysokých Tatrách aj možnosť vystúpiť na Gerlachovský štít, najvyšší vrch Tatier, pokojné člnkovanie na čírej hladine Štrbského Plesa a tradičnú pohostinnosť na vysokohorských chatách.

Tom Hall, viceprezident pre zážitky Lonely Planet povedal o Vysokých Tatrách: „Vysoké Tatry sú rajom dobrodruhov. Ponúkajú vodopády, vysokohorské lúky a viac ako 100 ultramarínových jazier. Pozorovanie divokej zvery, medveďov hnedých, rysa a kamzíka tatranského je vďaka rastúcemu počtu cestovných kancelárií, ktoré ponúkajú aj takéto zážitky, ľahšie ako kedykoľvek predtým.“

Joe Reville, generálny manažér Lonely Planet pre strednú Európu, odovzdal ocenenie Best in Europe 2019 symbolicky na Lomnickom štíte zástupcovi mesta Vysoké Tatry – prednostovi Eugenovi Knotekovi a Michalovi Sýkorovi, predsedovi predstavenstva Oblastnej organizácie cestovného ruchu pre región Vysoké Tatry a Lukášovi Brodanskému, obchodnému a marketingovému manažérovi spoločnosti Tatry Mountain Resorts.Rebríček Best in Europe 2019
 

V rebríčku sa podelili o svoje tajné tipy na najlepšie miesta na kontinente – od destinácií, o ktorých sa v poslednom čase rozpráva čoraz viac, až po prehliadané miesta, ktoré sú pripravené na to, aby ich cestovatelia zaradili do svojich itinerárov v roku 2019. Rebríček Best in Europe 2019 vychádza po siedmykrát a obsahuje 10 najzaujímavejších destinácií na našom kontinente pre návštevu v lete – od lesov obývaných medveďmi po mestá s nádhernými vinohradmi.

„Rebríček Best in Europe 2019 predstavuje európske destinácie, ktoré stojí za to navštíviť. Na celom kontinente môžete teraz zažiť množstvo zážitkov – od krátkych návštev historických miest až po úchvatnú prírodnú scenériu. Prinášame tipy na výlety za gastronómiou, či na miesta, ktoré oceníte, keď potrebujete utiecť pred davmi,“ vysvetľuje Joe Reville.

Rebríček: 

1. Vysoké Tatry

2. Madrid, Španielsko

3. Arktické pobrežie, Island

4. Bosna a Hercegovina

5. Bari, Taliansko

6. Shetlandy, Škótsko 

7. Lyon, Francúzsko 

8. Lichtenštajnsko 

9. Vevey, Švajčiarsko 

10. Istria, Chorvátsko