VYSOKE TATRY-TATRANSKA LOMNICA-LETO

Je najvýchodnejším a najkrajším turistickým centrom mesta Vysoké Tatry. Nachádza sa 6,7 kilometra východne od Starého Smokovca na úpätí Lomnického štítu. So svojimi parkmi vytvára neobyčajné príjemné a komorné prostredie. Poďte s nami na najobľúbenejšie turistické miesto na Skalnaté pleso. Vo výške 1 751 metrov na vás čakajú špeciality z domácej a medzinárodnej kuchyne, ale najmä okolie plesa ako stvorené na vychádzky alebo túry. Sedačkovou lanovkou v Lomnickom sedle (2 190 m) sa vyveziete k skvelým výhľadom na Malú a Veľkú Studenú dolinu a tatranské štíty. Práve tu sa natáčal kultový film Medená veža (1970). Skalnaté pleso je ideálnym miestom pre rodiny s deťmi. Náučno – zábavný chodník Tatranskej divočiny so Svišťou krajinkou si vaše deti určite obľúbia. Vyberte sa s rodinou na výlet na druhý najvyšší štít Vysokých Tatier - Lomnický štít. Vyvezte sa nad oblaky a prežite neopakovateľné výhľady na okolité štíty najmenších veľhôr sveta.

Skalnaté pleso je jedným z uzlov Tatranskej magistrály, po ktorej je už len na skok huncovským úbočím do doliny Zeleného plesa. Chodníkom smerom na Hrebienok sa zas dostanete k Skalnatej chate.

VYSOKE TATRY-TATRANSKA-LOMNICA LETO
VYSOKE TATRY-TATRANSKA-LOMNICA LETO

TIP: Viete o tom, že Skalnaté pleso v noci prekrásne svieti a vidno z neho neobyčajné súhvezdie? Ak do Tatier prichádzate s deťmi,tie sa určite potešia Svištej krajinke. Putujte s nimi a spoznávajte prírodu v piatom stupni ochrany hravou formou. Príďte do "Tatranskej divočiny" a zažite skvelé výlety so zábavno-náučným programom. Čakajú na vás tatranské príbehy a skúšky, s ktorými spoznáte najkrajšie a najzaujímavejšie miesta Tatier. Zapojte sa do hry spolu s deťmi, nájdite čarovnú mapu, Kameň mudrcov a uhádnite súhvezdie.

VYSOKE TATRY TATRANSKA LOMNICA LETO

Objavte krásu Lomnického štítu!

Vyvezte sa visutou lanovkou na vrchol Lomnického štítu a vychutnajte si plnými dúškami ten neopakovateľný pohľad. Zo stanice v Tatranskej Lomnici až na Lomnický štít  prekonajte spolu výškový rozdiel 1 700 metrov! S hlavou v oblakoch tak budete o pár minút v neuveriteľných  2 632 metroch nad morom. Ak vám bude priať počasie, z vrcholu Lomnického štítu dovidíte až do vzdialenosti 350 km na rakúske Alpy! Dať si obed na Lomnickom štíte? Prečo nie! V štýlovej kaviarni Dedo si vychutnáte na terase kávu alebo špeciality talianskej kuchyne. Blízkosť hviezd v romantickom prostredí Lomnického štítu, môžete prežívať v jeho apartmáne a s raňajkami na Skalnatom plese.

In the area around Tatranská Lomnica, there are three running courses with various inclinations for professional as well as amateur runners. One can admire the beauty of Tatra nature in the year-round exposition of the Botanical garden near the Museum of the Tatra National Park. Shopaholics will be happy in this resort as well. High-quality sports clothes or complete equipment for all kinds of mountain sports are offered in the Tatry Motion facility inside the cable car building at the lower station. After a strenuous hiking trip or in bad weather, you can spend pleasant moments in the wellness centre of Grandhotel Praha, which attracts visitors and hotel guests with a new Grand Mountain Spa and its outdoor pool. And if you still feel full of energy even after a day full of activities and you would like to enjoy some night life, join us in Humno – Tatry, the only music club in the Tatras with a never-ending energetic atmosphere.