Vysoké Tatry - LIVE

Sledujte vždy aktuálne informácie a dianie zo stredísk Vysokých Tatier - Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a Štrbské Pleso.
ZNOVUOTVORENIE LYŽIARSKEHO STREDISKA

ŠTRBSKÉ PLESO - 22.4.2021

Veľký lyžiarsky sen sa naplnil. V termíne od 22.4.2021 do 25.4.2021 pre vás spúšťame jarnú lyžovačku na Štrbskom Plese. Či sa bude lyžovať aj po 25.4. nám ukážu aktuálne snehové podmienky a samotné počasie. V prípade, že budú podmienky vhodné, s určitosťou pre vás termín jarnej lyžovačky predĺžime. V prevádzke bude pre vás od 22.4. lanovka Solisko Expres a zjazdovky 1/3/4 (Solisko, Interski a Turistická). Aktuálne máme na Štrbskom Plese cca 40cm snehu a očakávame ďalšie sneženie. 

Skipasy budú v predaji už štandardne za najvýhodnejšiu cenu na www.gopass.sk ale taktiež v našich pokladniach a infocentre priamo v stredisku. Majiteľom šikovných sezóniek predĺžujeme platnosť sezónych skipasov a to aj v prípade, že si už svoju šikovnú sezónku preniesli do zimnej sezóny 21/22. 

V prevádzke bude v týchto dňoch pre lyžiarov aj SKIBUS z centrálneho parkoviska na Štrbskom Plese. 

Okrem lyžovačky pre vás spúšťame aj gastro prevádzky ktoré budú fungovať výdajným systémom so sebou. 

V lyžiarskom stredisku budú aj naďalej platiť všetky platné nariadenia v súvislosti s opatreniami proti šíreniu ochorenia COVID-19. Pred príchodom do strediska je potrebný negatívnych antigénový, alebo RT-PCR test nie starší ako 48 hodín ako vyplýva z covid automatu. Kontrola bude prebiehať pri predaji skipasov na mieste. V prípade sezónych skipasov a skipasov zakúpených online bude prebiehať náhodná kontrola testov pri vstupe na lanovku. Zoznam aktuálnych mobilných odberových miest v regióne a okrese Poprad nájdete tu.

Zároveň všetkých návštevníkov žiadame, aby dodržiavali platné hygienické opatrenia a to: prekrytie horných dýchacích ciest rúškom/šálom/buffkou a pod., zachovanie minimálne 2m rozostupov a používanie dezinfekcie. 


Otvorenie bežkárskej trate - Hlboká - Tatranská Lomnica

Od dnes 14.1.2021 môžete využiť pripravené a upravenú bežkarskú trať Hlboká v stredisku Tatranská Lomnica s celkovou dĺžkou 2,7km.

V prípade, že sa rozhodnete dobrovoľne podporiť úpravu všetkých dostupných tratí, môžete tak urobiť tu.


Tatranská Lomnica - Štrbské Pleso

Aj v týchto časoch, kedy sú naše strediska z dôvodu aktuálne prijatých opatrení uzatvorené, robíme všetko preto, aby sme vám po znovuotvorení dopriali tie najlepšie lyžiarske podmienky. Keďže nám aktuálne prajú mínusové teploty, mohli sme tak spustiť technické zasnežovanie aj na ďalších úsekoch v Tatranskej Lomnici a na Štrbskom Plese.  

Aktualizácia - 10.1.2021Lyžiarske stredisko Vysoké Tatry od 1. januára uzatvára prevádzku

Na základe aktuálneho rozhodnutia vlády o sprísnení preventívnych opatrení uzatvárame prevádzku lyžiarskeho strediska od 1. do 24. januára 2021.

Majitelia skipasov zakúpených na uvedené obdobie prostredníctvom programu GOPASS môžu využiť bezplatné storno podmienky s možnosťou návratu do kreditu, skipasy zakúpené priamo v strediskách je možné stornovať v pokladniach. Majitelia sezónnych skipasov nájdu informácie o kompenzáciách TU.

 Sme však presvedčení, že zodpovedným prístupom spoločne situáciu zvládneme a bezpečnú prevádzku lyžiarskych stredísk budeme môcť čo najskôr obnoviť. Ďakujeme všetkým klientom, ktorí nám dodržiavaním nastavených preventívnych opatrení pomáhali a aj v budúcnosti budú pomáhať prinášať bezpečné zimné zážitky.


Otvárame zjazdovku Solisko na Štrbskom Plese

Od 31.12.2020 bude na Štrbskom Plese v prevádzke už aj zjazdovka č.1 - Solisko. Zároveň bude pre lyžiarov v prevádzke lanovka Solisko Expres. V Tatranskej Lomnici plánujeme spustiť úsek zo Skalnatého plesa 1.1.2021. Aktuálne máme v tomto úseku 70cm snehu a robíme všetko preto, aby sme otvorenie tohto úseku v stredisku Tatranská Lomnica sprevádzkovali čo najskôr. 


Tatranská Lomnica - 27.12.2020Tatranská Lomnica - 18.12.2020


OTVÁRAME ZIMNÚ LYŽIARSKÚ SEZÓNU

Otvorenie lyžiarskej sezóny už aj v stredisku Tatranská Lomnica

Už 17.12.2020 pre vás spúšťame zimnú lyžiarsku sezónu 2020/2021 aj V Tatranskej Lomnici.  

Stredisko sme začali zasnežovať s príchodom prvých mrazov začiatkom novembra. Vzhľadom na silné inverzné počasie v posledných dňoch budú v prevádzke zjazdovky najmä v nižších nadmorských výškach: Čučoriedky západ, Čučoriedky východ, Grand Slnečná, Javorová cesta 10, Buková hora západ. Na prípravách horných úsekov usilovne pracujeme.

Novinkou je tak ako v stredisku Štrbské Pleso FAST PASS – možnosť zakúpiť si skipas s prednostným nástupom na lanovky bez čakania. 

Všetkých chceme požiadať o dodržiavanie preventívnych hygienických opatrení a opatrení ÚVZ pre horské a lyžiarske strediská. Negatívny test pri vstupe do strediska, prekrytie dýchacích ciest, dodržiavanie rozostupov v pripravených nástupných koridoroch, dezinfekcia, občerstvenie len z okienka. Zároveň vás chceme požiadať o dodržiavanie pokynov obsluhy.

Stredisko Štrbské Pleso ostáva v prevádzke pre lyžiarov aj pre pešiakov. Stredisko Starý Smokovec a lanovka na Hrebienok je v naďalej v dennej prevádzke

>> SKIPASY A LÍSTKY NA LANOVKU V PREDAJI <<


Opatrenia ÚVZ SR pre horské a lyžiarské strediská

Platné od 14.12.2020

V zmysle štátnych nariadení musia od 14. decembra 2020 prevádzkovatelia hotelov, vlekov a lanoviek vyžadovať od svojich zákazníkov antigénový test nie starší ako 72 hodín. Preto vám odporúčame, aby ste sa PRED PRÍCHODOM DO NAŠICH STREDÍSK OTESTOVALI EŠTE V MIESTE SVOJHO TRVALÉHO BYDLISKA a pokiaľ vo Vysokých Tatrách plánujete stráviť viac ako 72 hodín sú pre vás k dispozícii viaceré odberové miesta, kde si môžete dať spraviť ďalší test. 

Predaj skipasov a lístkov na lanovky v strediskách Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a Štrbské Pleso bude možný iba po preukázaní sa potvrdením o negatívnom výsledku antigénového testu na ochorenie COVID-19 nie starším ako 72 hodín alebo negatívnym výsledkom RT- PCR testu nie starším ako 72 hodín. Táto povinnosť sa nevzťahuje na deti do 10 rokov. V prípade majiteľov sezónnych skipasov alebo skipasov/lístkov na lanovky zakúpených v predpredaji budú náhodné kontroly prebiehať priamo v stredisku. Pri nepreukázaní sa dokladom o negatívnom výsledku antigénového alebo RT- PCR testu nie starším ako 72 hodín bude majiteľovi lístok na lanovky/skipas zablokovaný. Vážime si vašu zodpovednosť a ďakujeme, že rešpektujete nariadenia, ktoré pomáhajú chrániť zdravie nás všetkých.

VIAC INFORMÁCIÍ


OTVÁRAME ZIMNÚ LYŽIARSKÚ SEZÓNU

Prvá lyžovačka sezóny na Štrbskom Plese už 12.12.2020

Už tento víkend 12.12.2020 pre vás spúšťame zimnú lyžiarsku sezónu 2020/2021 na Štrbskom Plese.  

Na Štrbskom Plese sme začali so zasnežovaním 21.novembra. Po peripetiách spôsobených inverziou, ktorá neumožňovala zasnežovať vo vyšších polohách, prišlo oteplenie, ktoré prípravu strediska skomplikovalo. Dnes je situácia taká, že pre lyžiarov už túto sobotu 12.12. otvárame prvé zjazdovkyInterski, Turistickú a Junior. V prevádzke bude sedačková lanovka Mostíky a lyžiarske vleky na svahu Interski a zjazdovke Junior. Na zjazdovkách máme aktuálne 40 cm technického snehu. 

Lanovka Solisko Express bude v prevádzke počas víkendu iba pre peších návštevníkov.

Novinkou na Štrbskom Plese je FAST PASS – možnosť zakúpiť si skipas s prednostným nástupom na lanovky bez čakania. Na Štrbskom Plese bude služba dostupná iba na lanovkách. Zásadná zmena v tomto stredisku je spojená s parkovaním - to bude možné iba na centrálnom parkovisku pri železničnej a autobusovej stanici, odkiaľ budú do strediska v pravidelných intervaloch premávať skibusy. Ich kapacitu a frekvenciu bude riadiť personál podľa potreby. 

Všetkých chceme požiadať o dodržiavanie preventívnych hygienických opatrení. Prekrytie dýchacích ciest, dodržiavanie rozostupov v pripravených nástupných koridoroch, dezinfekcia, občerstvenie len z okienka. Zároveň vás chceme požiadať o dodržiavanie pokynov obsluhy.

Stredisko Tatranská Lomnica bude od 10.12.2020 v trvalej prevádzke - zatiaľ pre pešich turistov. Stredisko Starý Smokovec a lanovka na Hrebienok je v naďalej v dennej prevádzke. 

>> SKIPASY A LÍSTKY NA LANOVKU V PREDAJI <<


Tatranská Lomnica - 14.12.2020

Aktuálny stav zjazdoviek v stredisku.

Prajeme Vám krásneho Mikuláša

Veríme, že sa už čoskoro vidíme na svahu.


Tatranská Lomnica - 4.12.2020

Komforná a bezpečná lyžovačka v Lomnickom sedle za pomoci ekologickej technológie.

Zahájenie zimnej sánkovačky

Užite si sneh a zábavu na sánkach na 2,5 km sánkarskej dráhe už 5. decembra.

Štrbské Pleso - 2.12.2020

Snehová perinka na Štrbskom Plese.

Tatranská Lomnica - 1.12.2020

Aktuálny stav zjazdoviek v horskom stredisku Tatranská Lomnica.

Rozprávková zima na Hrebienku

Hrebienok je počas zimy naozaj kúzelný, už ste navštívili tohtoročný Tatranský ľadový dóm?

Tatranská Lomnica - 30.11.2020

V zasnežovaní pokračujeme už aj na vyššie položených zjazdovkách.

Tatranská Lomnica -26.11.2020

Vrtule snežných diel neustále zasnežujú zjazdovky.

Tatranská Lomnica - 23.11.2020

Mínusové teploty a prvé mrazy v horských strediskách.

Hrebienok - 20.11.2020

Ikonická stavba z ľadu na Hrebienku otvorila svoje brány aj tento rok.

Tatranská Lomnica - 12.11.2020

Prípravy na zimu nenecháme na náhodu. Dnes prebiehalo testovanie zasnežovacích systémov.

Tatranská Lomnica - 09.03.2020

Takto ste si užívali jarné počasie na zjazdovkách v stredisku Tatranská Lomnica dňa 9.3.2020. Pozývame vás na lyžovačku v objatí hôr a teraz dokonca so skipasmi od 16.3.2020 len za 19€! Skipasy v predaji práve teraz na www.gopass.sk 

Tatranská Lomnica - 05.03.2020

Takto ste si užívali lyžovačku 5.marca 2020 v stredisku Tatranská Lomnica. Na zjazdovke z Lomnického sedla je aktuálne zhruba 130 cm prírodného snehu.


Tatranská Lomnica - 27.02.2020

Pozrite si video report z lyžovačky v stredisku Tatranská Lomnica pod Lomnickým štítom.


Štrbské Pleso - 16.02.2020

Dokonalé podmienky na lyžovačku na Štrbskom Plese


Tatranská Lomnica - Lomnické Sedlo - 8.2.2020

Dňa 8.2.2020 sme v stredisku Tatranská Lomnica otvorili najvyššie položenú zjazdovku na Slovensku z výšku 2190 m n.m. a takto vyzeralo otvorenie.


V TATRANSKEJ LOMNICI OTVÁRAME LOMNICKÉ SEDLO

Už zajtra 08.02.2020 otvárame v Tatranskej Lomnici zjazdovku z Lomnického sedla z výšky 2190 m n.m. Na najvyššie položenej zjazdovke na Slovensku sa aktuálne nachádza od 150 do 200cm prírodného snehu. Užiť si tak budete môcť dokopy 5,5km dlhú trať až do Tatranskej Lomnice. Snehové podmienky sú nielen v sedle, ale aj v celom stredisku Tatranská Lomnica veľmi dobré. 


Tatranská Lomnica 06.02.2020

Po intenzívnom sneží sú snehové podmienky v stredisku Tatranská Lomnica veľmi dobré. Všetky zjazdovky sú vysnežené a otvorené v plnom profile. 


Tatranská Lomnica 29.01.2020

Lyžovačka v Tatranskej Lomnici po včerajšom snežení ❄️

Štrbské Pleso - 25.01.2020

Takto vyzerala lyžovačka na zjazdovkách Štrbského Plesa dňa 25.01.2020


Tatranská Lomnica 20.01.2020

Aktuálne lyžiarske informácie zo strediska Tatranská Lomnica na deň 20.01.2020. Po troch týždňoch teplého inverzného počasia sa nám opäť darí dosnežovať horné úseky strediska Tatranská Lomnica a zároveň sa nám darí zlepšovať lyžiarske podmienky vďaka múnusovým teplotám vo vyšších polohách. 


10.01.2020 - Štrbské Pleso

Takto ste si užívali lyžovačku v piatok 10. janurára na Štrbskom Plese 


06.01.2020 - Tatranská Lomnica


5.1.2020 - Tatranská Lomnica

Dňa 05.01.2020 je stredisko Tatranská Lomnica mimo prevázdky z dôvodu silného nárazového vetra. Lanovky a zjazdovky na Štrbskom Plese sú v bežnej prevádzke. Vždy aktuálny stav prevádzky.


03.01.2020 - Fresh Track v Tatranskej Lomnici

2.1.2020 - Štrbské Pleso

Novoročná lyžovačka v Tatranskej Lomnici a na Štrbskom Plese


01.01.2020 - zjazdovky zo Skalnatého plesa mimo prevádzky

Dňa 01.01.2020 budú zjazdovky zo Skalnatého plesa mimo prevádzky z dôvodu zľadovatelého povrchu a nedostatku snehovej vrsty. V prevádzke budú pre lyžiarov za vhodných poveternostných podmienok v stredisku Tatranská Lomnica zjazdovky Čučoriedky západ, Grand slnečná, Javorová cesta, Buková hora západ a východ a zjazdovka Štart východ. Vždy aktuálnu prevádzku zjazdoviek a lanoviek sledujte tu.Tatranská Lomnica - 30.12.2019


Lyžovačka zo Skalnatého plesa a otvorenie zjazdovky Furkotka na Štrbskom Plese

OD ZAJTRA 30.12.2019 otvárame v stredisku Tatranská Lomnica už aj horný úsek zjazdoviek zo Skalnatého plesa. 

OD ZAJTRA 30.12.2019 otvárame v stredisku Štrbské Pleso už aj zjazdovku Furkotka a v prevádzke bude aj lanovka Furkota. 


Lyžovačka v strediskách Vysokých Tatier - 29.12.2019

Už od zajtra plánujeme otvoriť v stredisku Tatranská Lomnica úseky zo Skalnatého plesa 🤩 Sledujte vždy aktuálnu prevádzku lanoviek a zjazdoviek tu: www.vt.sk/aktualny-stav-lanoviek-a-zjazdoviek Nenechajte si újsť dokolané upravené zjazdovky a najvýhodnejšie skipasy nakupujte na www.gopass.sk


Ďalšie plánované otvorenie zjazdoviek a lanoviek

- Dňa 27.12.2019 sa po snežení a dlhodobejších mínusových teplotách podarilo opätovne otvoriť zjazdovku Čučoriedky západ. 

- Otvorenie zjazdoviek a trás zo Skalnatého plesa je plánovaný na 29.12.2019

- V Lomnickom sedle je aktuálne od 50cm do 100cm čerstvého snehu. Aktuálne v tejto lokalite prebiehajú testovacie úpravy zjazdoviek. V najbližších dňoch očakávame v tejto lokalite ďalšie sneženie. Informácie o ďalšom postupe prinesieme už čoskoro. 


Prvá nočná sánkovačka na Hrebienku

Už dnes 27.12.2019 sa prvýkrát v zimnej sezóne 2019/2020 uskutoční na Hrebienku nočná sánkovačka po 2.5km dlhej trati až do Starého Smokovca. Ďalšia nočná sánkovačka vždy v utorok, piatok a sobotu v závislost od snehových podmienok. Viac informácií o sánkovačke na Hrebienku nájdete tu.


Štrbské Pleso - 26.12.2019Tatranská Lomnica - 22.12.2019Lyžovačka od víkendu 21.12.2019

Aktuálny stav otvorenia zjazdoviek k blížiacemu sa víkendu 🤗 V Tatranskej Lomnici budú v prevádzke zjazdovky Štart východ a západ, Čučoriedky západ, Grand slnečná, Javorová cesta, Buková hora západ. Na Štrbskom Plese otvoríme pre lyžiarov už zajtra aj Solisko v obmedzenom režime. Pred Vianocami plánujeme otvoriť aj lyžovačku ⛷ zo Skalnatého plesa. Pozývame vás užiť si tatranskú predvianočnú lyžovačku 🤩 Najvýhodnejšie skipasy zakúpite práve teraz na www.gopass.sk


Teplotný rekord na Lomnickom štíte

Na Lomnickom štíte bola nameraná najvyššia teplota v rámci zimy v celej histórii pozorovaní. V oblasti Lomnického štítu dosiahla podľa SHMÚ teplota neuveriteľných +6,4 °C. Prekonaný tak bol nielen decembrový, no takisto teplotný rekord celej zimy. Zdroj: SHMU


Takto vyzerala prvá lyžovačka v Tatranskej Lomnici


Takto vyzerala prvá lyžovačka na Štrbskom Plese


Prvá lyžovačka v Tatranskej Lomnici


Od 14.12.2019 budú v stredisku Tatranská Lomnica v prevádzke zjazdovky Grand Slnečná, Javorová cesta, Buková hora západ s dojazdom k 6 sedačkovej oranžovej lanovke a Čučoriedky západ. V prevádzke budú pre lyžiarov lanovky: 4-kabinková lanovka z Tatranskej Lomnice na Štart, 8-sedačková lanovka Buková hora, 4-sedačková lanovka Čučoriedky a 6-sedačková lanovka na Štart. V prevádzke bude aj 15-miestna lanovka na Skalnaté pleso.


Znovuotvorenie lyžiarskeho strediska. Od 22.4.2021 do 25.4.2021 pre vás spúšťame jarnú lyžovačku na Štrbskom Plese.

VIAC