Od 9.3.2014 zatvorený. Ďakujeme za Vašu návštevu.

Tatranský dóm/Hrebienok - jedinečný ľadový kostol s prvkami tatranskej prírody. Jeho autorom je český sochár František Bálek, ktorý sa venuje tvorbe originálnych sôch z netradičných materiálov ako sú ľad alebo piesok. Ľadový kostol je ukrytý pod špeciálnym prestrešením, ktoré pomôže odolávať rozmarom zimného počasia. Nie je to žiadny trpaslík, na jeho výstavbu bolo použitých takmer 28 ton ľadu

 

Až 28 ton ľadu sa v posledných dňoch presúvalo na Hrebienok, aby tam už 19.12.2013 mohol byť slávnostne otvorený prvý ľadový dóm v strednej Európe. 280 ks ľadových blokov sa pod rukami dvanástich sochárov zmenilo na dokonalú ľadovú nádheru. To, že nejde o hocijaký chrám potvrdil aj fakt, že 18.12.2013 sa stal dóm miestom neobvyklého svadobného obradu. Ľadový skvost je otvorený denne a vstup pre návštevníkov je bezplatný.

 

 

Tatry svojim návštevníkom túto zimnú sezónu opäť vyrazia dych. Jednou z najväčších a rozhodne aj najťažších a najchladnejších atrakcií sezóny je „Tatranský ľadový dóm“. Nejde o žiadneho drobčeka, na jeho výstavbu bolo použitých úctyhodných 28 ton ľadu. Na jeho stavbe sa podielalo 12 sochárov. Autorom diela je plzenský sochár František Bálek, ktorý si dóm aj osobne vyskúšal. 18.decembra v ľadovom chráme totiž uzatvoril aj sobáš.

 

Chrám je návštevníkom prístupný zdarma a denne v ňom bude hrať vážna hudba svetových skladateľov ako Bach, Mozart či Beethoven. Chystajú sa tam  aj rôzne komorné kultúrne programy, koncerty a  svadby.

 

Špeciálny ľad vhodný na vytesávanie sôch prišiel do Tatier z poľskej Wroclavy. Takto veľký ľadový chrám ešte nikdy nebol v strednej Európe postavený. Podobné dómy boli realizované v severských krajinách, Japonsku. V Alpách boli doteraz realizované len menšie stavby.

 

Studený dojem z interiéru Tatranského dómu zohrievajú lavice pokryté kožušinami, látková dekorácia stropu, množstvo svetiel a k dokonalosti priestor privedú aj krištáľové lustre.