BEH NA LYŽIACH: Majstrovstvá Slovenska a preteky pre verejnosť so skupinou NO NAME

 

V bežeckom areáli na Štrbskom Plese sa 15.-16. marca 2014 uskutoční 2. časť Majstrovstiev Slovenskej republiky v behu na lyžiach. Organizátori sa rozhodli pripraviť preteky aj pre širokú verejnosť.

 

Je už tradíciou, že posledné preteky Slovenského pohára sa konajú na Štrbskom Plese. Organizátori zo Športového klubu Štrba, poverení Slovenskou lyžiarskou asociáciou, pripravili druhú časť Majstrovstiev Slovenskej republiky v behu na lyžiach s medzinárodnou účasťou.

 

Majstrovstvá Slovenskej republiky sa otvoria sľubom pretekárov a rozhodcov počas slávnostného otvorenia, ktoré bude v piatok v Kultúrnom dome v Štrbe. Podujatie spestrí aj folklórna skupina Štrbianček a účasť potvrdil aj olympionik Pavol Hurajt. Samotné preteky začnú v sobotu vytrvalostnými behmi s hromadným štartom. Atraktívnou disciplínou je aj tímový šprint voľnou technikou. V tejto disciplíne sa dvaja pretekári z jedného klubu striedajú na šprintérskom okruhu.

 

Organizátori sa tento rok rozhodli pripraviť aj verejné preteky, ktoré odštartujú v nedeľu popoludní. Pretekári budú súťažiť na trati dlhej 2 kilometre voľnou technikou. Na štart sa postavia aj členovia skupiny No Name, ktorí súťažili aj v minuloročných tímových šprintoch. Štart na verejných pretekoch je bezplatný, podmienkou je len registrácia cez internetovú stránku Športového klubu Štrba www.skstrba.sk alebo registrácia na mieste pretekov. Rodičia a ich najmenšie ratolesti si môžu bezplatne vyskúšať detské bežecké lyže počas celého podujatia.