AKTUÁLNE z Medvedích dní (štvrtok 31.júl 2014)

MEDVEDIE DNI 2014 | HREBIENOK

NETRADIČNÝ TATRANSKÝ FESTIVAL MEDVEĎOV, 31.júl -3. august

 

7. ročník obľúbeného tatranského medvedieho festivalu na Hrebienku plného medvedej atmosféry pre deti i dospelých.

 

Teší sa na Vás moderátor a zabávač Andrej Bičan, "živé" medvede, Majster "N", vyskúšate si nové medvedie hry a súťaže, pobavia Vás detské divadelné predstavenie, rôzne koncerty a mnoho iného. Príďte si aj vy užiť kopec medvedej zábavy počas troch nezabudnuteľných dní!

 

Na Hrebienok Vás pohodlne vyvezie pozemná lanovka zo Starého Smokovca, na ktorej sa vozila aj britská kráľovná Alžbeta II. Podujatie sa koná za každého počasia.

 

Tešíme sa na Vás!

Byť chránení na festivale Medvedie dni  

V dňoch 31.júla až 3.augusta  sa už po siedmykrát bude konať netradičný Tatranský FESTIVAL MEDVEĎOV. Keďže sa festival bude konať na Hrebienku v srdci Tatier je nevyhnutné, aby boli návštevníci chránení pred ostrými slnečnými lúčmi aj v takomto vysokohorskom prostredí. Ako ochrana pred úpalom a nepríjemným spálením kože pomôže v rámci Tatranského festivalu Medveďov  značka DAYLONG, ktorá sa  opäť aj tento rok  rozhodla  podporiť  festival  svojimi  kvalitnými produktmi  ochrany proti slnečnému  žiareniu.

 

AKO :  Dospelý aj detský účastník  môže využiť  kvalitné produkty Daylong a doslova  si „načapovať“  potrebnú dávku ochrany z obrovského dávkovača – dispenzera, dávkovača  s produktom  ochranného lócia. Tento bude k dispozícii počas celého trvania  festivalu.

 

Veď pred slniečkom sa musíme chrániť všetci, veľkí i malí.

Slnečné lúče  sú z roka na rok  agresívnejšie, preto by mal každý z nás  vedieť, ako  sa pred nimi správne  chrániť.  V posledných rokoch  aj v našich miernych  zemepisných  šírkach vzrástlo nebezpečné UV žiarenie na hodnotu 9,5 z celkovej 11-stupňovej číselnej škály. Termín opaľovanie, teda  zámerné vystavovanie kože slnečným lúčom,  nie je hlavne medzi  odborníkmi  (dermatológmi) vôbec obľúbený. 

 

A opaľovacie krémy?

Tie vlastne neexistujú,  správne by sme mali hovoriť o PRODUKTOCH SLNEČNEJ OCHRANY.  Spoločnosť  Galderma -Spirig prináša  kvalitnú ochranu v podobe produktov DAYLONG pre veľkých i malých.  

 

Oranžový rad Daylong je určený pre dospelých.

Daylong ponúka lipozomálne lóciá na telo i tvár s vysoko účinnou UVA a UVB ochranou v rozmedzí faktorov 15, 25 a 50+. Tieto výrobky sa vyznačujú extrémnou odolnosťou voči slanej i sladkej vode, ľahko sa rozotierajú a neobsahujú prídavné konzervačné látky a parfumy. Práve najvyšší ochranný faktor 50+ je odporúčaný napríklad aj v dobe tehotenstva, kedy môžu nastať zmeny pigmentov. „Pre  dosiahnutie deklarovaného ochranného faktoru je potrebné naniesť prípravok na kožu v dostatočnom množstve. Pre dospelú osobu sa priemerná spotreba na celé telo pohybuje okolo 35 ml, čo predstavuje približne 7 čajových lyžičiek,“ prezradil Matej Majba, produktový manažér značky Daylong na Slovensku. Pre  použitie a nanášanie na citlivé miesta je v ponuke praktická tyčinka s SPF 50+.

 

Pre tých nejmenších je určený žltý rad výrobkov Daylong.

Špeciálne pre novorodencov, ktorých pokožka je veľmi citlivá, je určený fotoprotektívny krém Baby SPF 30 s vylepšeným zložením. Ako jediný obsahuje fyzikálne filtre, ktoré rozptyľujú UV žiarenie  a zabraňujú jeho preniknutiu do kože. V zložení detských produktov Daylong sú tak fotostabilné UV filtre pre vysoko účinnú UVA a UVB ochranu, ako aj  látky ošetrujúce detskú kožu - dexpanthenol, glycerín, Aloe vera a vitamín E.

S nanesením správneho množstva pomôže pri produktoch Daylong kids SPF 50 dávkovač. „Pri produktoch slnečnej ochrany pre deti aj pre dospelých je dôležité, aby boli vybavené UVA a UVB ochranou. UVB filter výrazne pohlcuje UVB žiarenie, ktoré má na svedomí  všetkým  dobre známe začervenanie kože“  uvádza onkodermatologička  MUDr. Katarína Poláková.  

Pre také chvíle, kedy potrebujete pokožke dopriať odpočinok a ošetrenie,  je k dispozícii  modrý rad výrobkov Daylong tzv. After Sun. Môžete siahnuť po hydratačnom a chladivom géli, ktorý je vhodný aj pre  deti, rýchlo sa vstrebáva  a nelepí sa. Ženy ocenia ľahko parfémované lócio s vitamínom E alebo produkt Repair, ktorý obsahuje aktívny enzým na opravu DNA – endonukleázu.

 

Všetky produkty Daylong sú k dispozícií v každej dobrej lekárni na Slovensku.

Viac info na www.daylong.sk

A ešte jedna špeciálna NOVINKA na leto od GALDERMA SPIRIG:

Už žiadne otravné kliešte a komáre túto sezónu!

Novinka, dlhotrvajúci repelentný spray ExoPic forte je vhodný pre dospelých a deti staršie ako 12 rokov, pre mladšie deti použite ExoPic Kids, vhodný už od 1 roka. Obsahuje látku, ktorá maskuje pachy a potláča schopnosť hmyzu nájsť hostiteľa. Neobsahuje žiadne parfumy, farbivá ani UV filtre, vďaka čomu minimalizuje nežiaduce účinky. Hľadajte v každej dobrej lekárni.

Balenie:  spray 100ml.

Viac info na  www.spirig.sk

Viac  info o produktoch, cenách i dostupnosti: www.daylong.sk, www.spirig.sk

 

 

Tipy na ubytovanie počas eventu