Skalnaté pleso, 17.júl 2014, 13:00

Fenomenálne tóny svetoznámej skladby od Leonarda Cohena Hallelujah, árie č. 3 D dur od J. S. Bacha a iné zaznejú na Skalnatom plese v podaní jedinečného Medzinárodného detského husľového orchestra. 17. júla o 13. hodine vzdá úctu Tatrám a pozdraví celé Slovensko 22 detí zo Slovenska, Čiech, Poľska, Kanady a USA.

 

Pod vedením pedagogičky Terezy Novotnej sa Medzinárodný detský husľový orchester predstaví po prvýkrát pod Lomnickým štítom. Mladí hudobníci hrajú z rôznych krajín, koncertu však budú rozumieť všetci, pretože hudba je univerzálny jazyk a na preklad netreba žiadneho tlmočníka. Medzinárodný detský husľový orchester je špecifický tým, že pozostáva iba z huslí. Návštevníci Skalnatého plesa a jeho okolia budú mať mimoriadny zážitok, ich repertoár je široký, hrajú skladby od barokového velikána akým je Bach cez klasického Mozarta až po súčasného kanadského pesničkára Leonarda Cohena.

 

Tereza Novotná pôsobila 15 rokov v Štátnej filharmónii v Košiciach ako hráčka 1. huslí. Okrem Slovenska koncertuje a vedie husľové kurzy v Mexiku, s viacerými hudobnými zoskupeniami precestovala takmer celý svet. Aby mohla organizovať husľové stretnutia malých hudobníkov z celého sveta v slovenských Tatrách, založila spolu s manželom OZ Husľový kľúč.