Leto vo Vysokých Tatrách sa môže pochváliť tými najkrajšími panoramatickými výhľadmi, ktoré sú spojené so sviežim, horským vzduchom a neopakovateľnými zážitkami. Vašu letnú dovolenku môžete prežiť v čarokrásnom prostredí  najmenších veľhôr sveta v srdci Európy. K majestátnym výhľadom a štítom vás pohodlne vyvezú lanovky v jednotlivých strediskách.

Výlety vo Vysokých Tatrách

Tatranská Lomnica | Starý Smokovec | Štrbské Pleso


Tatranská Lomnica

V Tatranskej Lomnici vás ohúri pohľad na impozantný Lomnický štít 2634 m. n. m. na ktorý sa pohodlne vyveziete visutou lanovkou zo stanice Skalnaté pleso. Počas jazdy lanovkou si môžete užívať pompézne tatranské výhľady. Na najobľúbenejšie Skalnaté pleso vás vyvezú dve lanovky – pôvodná 4-miestná a nová moderná 15-miestná kabínková lanovka zo stanice Štart. Už od roku 1937 sa na Skalnaté pleso pohodlne dostanú výletníci, turisti a lyžiari. Na Skalnatom plese je pre vás a vaše ratolesti pripravené množstvo atrakcií a skvelej zábavy. Dvojsedačkovou lanovkou zo stanice Skalnaté pleso máte možnosť vyviesť sa na Lomnické sedlo, z ktorého je najlepší výhľad do malej Studenej doliny. Ak budete mať šťastie, po ceste lanovkou sa Vám možno podarí uvidieť tatranské kamzíky, ktoré sa tu s obľubou pasú.  Zvedavosť vašich ratolestí a túžbu po spoznávaní prírody uspokoja vábivé horské dobrodružstvá Tatranskej Divočiny. Hľadanie skrytých tatranských tajomstiev a príbehy zvierat zavedie vaše deti do Eko – mini – parku Svištia krajinka na Skalnatom Plese. Adrenalín a zábavu dodáva pobytu v Tatrách jazda na horských kárach a zjazd na horských kolobežkách. Zábava za každého počasia môže pokračovať v zábavnom parku Kamzíkovo, kde nájdete obrovské dvojposchodové bludisko s rozlohou až 80m2 spolu s oddychovou zónou pre rodičov.


Starý Smokovec

Na Hrebienok sa môžete dostať modernou pozemnou lanovkou, ktorou sa v roku 2008 vyviezla aj kráľovná Alžbeta II. Lanovka vás dopraví na miesto, ktoré je najfrekventovanejším východzím bodom v Tatrách na krátke prechádzky, ale aj dlhé túry. Počas leta sa na Hrebienku organizuje viacero eventov, medzi ktoré patria aj Medvedie dni – netradičný tatranský festival medveďov. Počas návštevy Hrebienku je pre vás pripravená príjemná zóna, ktorej návštevníci si môžu po vysokohorskej vychádzke oddýchnuť na pohodlných ležadlách, pri ktorých objavia unikátne drevené sochy medveďov s náučnými tabuľami o medveďoch žijúcich na celom svete. Svojim deťom môžete dopriať  jedinečnú jazdu na špeciálne upravenom tobogáne na letnej atrakcií – summertubing.


Štrbské pleso 

Štrbské pleso počas leta víta turistov priezračnou horskou vodou a láka ich na člnkovanie  na drevených pramiciach. Len o kúsok ďalej sa nachádza stanica 4-sedačkovej lanovky, ktorá vás vyvezie  na Solisko až k horskej chate. Zo Soliska máte možnosť pozorovať nádherné panoramatické výhľady na Štrbské Pleso, ale aj Kriváň, či Nízke Tatry. Ľahkou túrou z hornej stanice lanovky sa cez prekrásnu Mlynickú dolinu dostanete späť na Štrbské Pleso. Pre najmenších je na Štrbskom Plese počas leta pripravený detský zábavný park v ktorom majú možnosť vyskúšať si zajazdiť na autíčkach alebo pretekárskej formule. Pre tých, ktorí sa chcú cítiť ako na jazere Štrbské pleso, sú pripravené mini lodičky.