Dôležité upozornenie

Vážení návštevníci, dňa 5.-6.septembra 2015 sa v stredisku Vysoké Tatry – Tatranská Lomnica koná podujatie  SPARTAN RACE a s tým sú spojené niektoré dopravné obmedzenia z dôvodu bezpečného transportu divákov aj súťažiacich do Tatranskej Lomnice. Preto vás pre bezproblémové zabezpečenie akcie prosíme o rešpektovanie a dodržiavanie pokynov obsluhy.


Parkovať môžete na nasledujúcich parkoviskách:
-    P1: parkovisko pod oranžovou 6-sedačkovou lanovkou
-    P2: centrálne parkovisko horského strediska Vysoké Tatry – Tatranská Lomnica
-    P3: parkovisko - autobusová stanica Tatranská Lomnica
-    P4: pozdĺžne parkovisko oproti múzeu Tanapu
-    P5: parkovisko Kolbisko, Tatranská Lomnica

Príjazdová cesta do strediska od križovatky "Jamy" bude počas víkendu zmenená na jednosmerku v smere od hlavnej cesty do strediska.


S bojovým pokrikom ´Aroo´ dorazia 5. a 6. septembra do Tatranskej Lomnice Sparťania, ktorí siahnu až na dno svojich síl, aby zdolali najťažší prekážkový beh na svete. Sobotný Spartan Sprint a nedeľný Spartan Beast spojený s Majstrovstvami Európy 2015 majú vo vysokotatranskom teréne premiéru. Takmer 4 tisíc účastníkov z viac ako 20 krajín sveta predvedie svoju oceľovú vôľu pri absolvovaní mimoriadne ťažkých tratí a prírodných prekážok z vody, blata, ohňa a i. Cieľ si užijú len pripravení.

Tatranská Lomnica bude dejiskom Majstrovstiev Európy, Slovensko je tak druhou krajinou po Španielsku, kde sa budú konať tieto atraktívne a prestížne preteky. Trasa Spartan Race je vopred tajná a účastníci vedia, že ich čaká náročný boj s časom a so sebou samými. Medzi štandardné disciplíny patria už tradične plazenie sa pod ostnatým drôtom, šplh na lane, hod oštepom, prekonávanie traverznej steny a samozrejme aj úplne nové prekážky. V sobotu sa beží Sprint minimálne 5 km s min. 15 prekážkami, v nedeľu sa beží Beast - preteky otvára vlna Majstrovstiev Európy mužov a žien, čo je min. 20 km s min. 26 prekážkami. Preteky v Tatranskej Lomnici sú výnimočné nádhernou prírodnou scenériou, nielen pre samotných súťažiacich, ale i pre divákov, ktorí môžu všetkých Sparťanov pozorovať z vtáčej perspektívy z kabínkovej lanovky.

Na preteky je prihlásený aj najúspešnejší európsky Spartan Racer Peter Žiška - celosvetovo uznávaný atlét a zakladateľ školy bežeckého lyžovania na Štrbskom Plese. Rodák z Hýb je od roku 2013 najúspešnejším účastníkom stredoeurópskej série Spartan Race, minulý rok skončil 13. na Majstrovstvách sveta (MS). Obrovským fanúšikom extrémnych pretekov je aj lyžiar Adam Žampa, ktorý všetkým nerozhodným odporúča.

Na preteky Spartan Race v Tatranskej Lomnici sú prihlásení bežci z Austrálie, Rakúska, Belgicka, Brazílie, Českej republiky, Cypru, Francúzska, Nemecka, Maďarska, Talianska, Litvy, Nového Zélandu, Poľska, Portugalska, Rumunska, Ruska, Srbska, Španielska, Slovenska, Anglicka a Spojených štátov amerických. Okrem dospelých kategórií muži/ženy je vytvorená aj detská kategória od 4-6 rokov, od 6-10 rokov a od 11-14 rokov. Súťaží sa v družstvách, ale aj individuálne, vyhodnocuje sa najpočetnejšie družstvo aj najstarší účastník. Počas oboch dní je pripravený sprievodný program vo festivalovej aréne s mini súťažami v rôznych silových a rýchlostných disciplínach. Nasledujúca séria pretekov pokračuje v Čechách a sezóna končí v maďarskej obci Eplény. Preteky Spartan Race v Tatranskej Lomnici sú poslednými pretekmi na Slovensku v tomto roku.