TATRANSKÁ DIVOČINA

Aj tento rok, avšak v novom vylepšenom formáte. Pre rodiny s deťmi sme pripravili nové súťažné úlohy a nové stanovištia pre nové nevšedné dobrodružstvá. Vďaka eko – friendly projektu Tatranská divočina spoznáte s vašimi deťmi dostupné destinácie Vysokých Tatier, no o čosi zaujímavejšie.

Zábavnou a zároveň edukatívnou formou deti spoznajú krásne a zaujímavé miesta Tatier. Naši 4 zvierací kamaráti - svišť Jurko, orol Karol, medveď Kubo a kamzík Pirin budú Vašimi sprievodcami a zároveň pomocníkmi.

Tento rok je pripravených 7 dobrodružných etáp a  2 úlohy na voľný čas s názvom „Zahraj sa“. Brožúra plná napínavých príbehov a dobrodružstiev spríjemní chvíle v Tatrách nie len deťom ale i rodičom. Okrem zážitkov môžete získať aj skvelé ceny.

Brožúru Sprievodca Tatranskou divočinou dostanete k detskému lístku na lanovku zdarma. Deti do 6 rokov dostanú na pokladni taktiež brožúru zdarma.

7 zaujímavých, záhadných a náučných etáp Tatranskej divočiny:

1. MEDVEĎ KUBO A JEHO KAMARÁTI Z TATIER, Tatranská Lomnica – okolie Apres ski baru

Tvojou úlohou je v okolí Apres ski baru nájsť a uhádnuť hádanky o zvieratkách žijúcich aj tu v Tatrách. Keď uhádneš, hravo vylúštiš túto úlohu. Za odmenu si môžeš zamaškrtiť a dať si Smoothie Medveďa Kuba, zmrzlinu alebo inú dobrotu. Aj zvieratká vedia byť veľkí maškrtníci. 

2. RADA SVIŠŤA JURKA, Tatranská Lomnica - Reštaurácia Humno

 

Vylúšti úlohu vo svojom Sprievodcovi. Potom nájdi na preliezkach pri reštaurácii Humno tabuľku svišťa Jurka, ktorý ti poradí, ako máš postupovať, aby si túto úlohu úspešne vyriešil.

3. STRATENÉ PUZZLE KAMZÍKA PIRINA, Skalnaté pleso

 

Kamzík Pirin stratil v okolí Skalnatého plesa svoje obľúbené puzzle. Našťastie ich z hora videl orol Karol. Pomôž mu nájsť časti puzzle pomocou GPS súradníc alebo pomocou mapy v Sprievodcovi. Podarí sa ti zistiť, aký obrázok je na puzzle?


4. LOMNICKÝM SEDLOM AŽ K VEŽI, Lomnické sedlo

Cesta Lomnickým sedlom je skvelý spôsob, ako otestovať svoje vedomosti o Vysokých Tatrách. Vďaka správnym odpovediam zozbieraj symboly a na konci cesty nájdi magické koleso. To ti ukáže riešenie úlohy.


5. MAGISTRÁLOU S KAMARÁTMI, zo Skalnatého plesa k Obrovskému vodopádu

Tatranská magistrála je medzi nadšencami Tatier veľmi známa. Aj zvierací kamaráti z Tatier sa občas ňou spoločne prejdú. Tentokrát sa rozprávali o tom, aké je ich obľúbené miesto v Tatrách. Prvý odpovedal kamzík Pirin. Bola to pre neho ľahká otázka. Vybral si miesto, odkiaľ má výborný výhľad a tak vie, čo sa v okolí deje. Uhádni, ktoré miesto je jeho obľúbené. 


6. LESNÝ TÍM NA KONTROLE ČISTOTY, z Hrebienka k Rainerovej chate

Prechádzka z Hrebienka k Rainerovej chate je príjemná a nenáročná tatranská trasa. Je preto veľmi obľúbená a často navštevovaná. Lesný tím na čele s medveďom Kubom sa vybral skontrolovať ju a zistiť, či ľudia vedia udržať v prírode poriadok. Išli však ešte ďalej. Podarí sa ti zistiť, kde ukončili svoju prehliadku?7. POZDRAV Z TATIER, Solisko, Štrbské Pleso

 

Na návštevu do Tatier prišiel bratranec kamzíka Pirina. V Tatrách sa mu páčilo tak veľmi, že sa rozhodol domov zaslať pohľadnicu. Uhádni, aké miesto bolo na pohľadnici. Vyhľadaj tabuľky s otázkami na Solisku v okolí reštaurácie Bivac Pizza, odpovedz správne a vylúšti túto zaujímavú a neľahkú úlohu.


Dobrodružné víkendy

28.06. - 01.09. 2019 | Skalnaté pleso


Počas letných prázdnin je pre vaše deti pripravený víkendový animačný program od piatku až do nedele na Skalnatom plese pod názvom "Dobrodružné víkendy". V piatok budú mať vaše deti možnosť spoznať prírodu, vypočuť si zaujímavé rozprávanie o Tatrách, zvieratkách a rastlinách v okolí Skalnatého plesa so skutočným strážcom prírody. Každú sobotu budú môcť zažiť pravú tatranskú zábavu s maskotmi a animátormi. Takisto sa budú môcť zapojiť do programu kamzíčej olympiády a  do rôznych súťaží o skvelé ceny. V nedeľu ich budú čakať tatranské tvorivé dielne, ktorých podstatou je maľovanie a kreatívna tvorba diel na tému tatranských rozprávok a povestí. 

Každý piatok    - 12:00 - 15:00   - Divočina so strážcom prírody 

Každú sobotu  - 12:00 - 15:00  -  Kamzíčia olympiáda pre deti

Každú nedeľu  - 12:00 - 15:00  - Tatranské tvorivé dielne pre deti

 

Miesto: 

V prípade priaznivého počasia: Eko - mini park Svištia krajinka - Skalnaté pleso

V prípade nepriaznivého počasia: Priestory reštaurácie - Skalnaté pleso


Pravidlá súťaže - Tatranská divočina | leto 2019Mapy Tatranskej divočiny