TANAP v spolupráci so spoločnosťou Hartmann-Rico vytvára siete značkovaných turistických chodníkov pre ľudí so zníženou schopnosťou pohybu práve v Tatranskom národnom parku. Cielom projektu TATRY BEZ BARIER je sprístupniť naše najvyššie hory aj tým, ktorí sa na vlastných nohách do hôr už nedostanú.

K prvým štyrom trasám vybudovaným a vyznačeným v roku 2007, označeným známym symbolom telesne postihnutých, pribudli v roku 2008 ďalšie štyri. Pre bezbariérový prístup je vhodne upravený a označený chodník na Popradské pleso, v Bobroveckej a Tichej doline v Západných Tatrách a na lesnej ceste na Zverovke vedúcej Roháčskou dolinou k Ťatliakovej chate. Spoločne s chodníkmi k Rainerovej chate, v Bielovodskej doline, v Tatranskej Javorine a v Prielome Dunajca v PIENAPe, je tak na území Tatranského a Pieninského národného parku sprístupnených už viac ako tridsať kilometrov pre ľudí so zníženou schopnosťou pohybu. Spoločne s nami majú tak možnosť nahliadnuť do tajov a krás tatranskej prírody.

Priechodnosť bezbariérových chodníkov 

Starý Smokovec – Hrebienok – Rainerova chata – červeno značený turistický chodník je v týchto dňoch pre turistov na invalidných vozíkoch alebo s detskými kočíkmi bez problémov priechodný.

Tichá dolina v Oraviciach – lesná cesta označená červenou turistickou značkou je v týchto dňoch pre turistov na invalidných vozíkoch alebo s detskými kočíkmi bez problémov priechodná.

Bobrovecká dolina – lesná cesta označená modrou turistickou značkou je v týchto dňoch pre turistov na invalidných vozíkoch alebo s detskými kočíkmi bez problémov priechodná.

Roháčska dolina – červeno značkovaný turistický chodník vedúci Roháčskou dolinou k Ťatliakovej chate je v týchto dňoch pre turistov so zníženou schopnosťou pohybu bez problémov priechodný.

Popradské pleso – modro značený asfaltový turistický chodník je v týchto dňoch pre turistov na invalidných vozíkoch alebo s detskými kočíkmi bez problémov priechodný. Dovoľujeme si však turistov upozorniť na skutočnosť, že každodenne vrátane víkendových a sviatočných dní do 9.00 hodiny a po 17.00 hodine je na chodník povolený vstup osobných a nákladných áut, ktoré zabezpečujú zásobovanie a prevádzku hotela Popradské pleso.

Tatranská Javorina – Podmuráň – modro značený turistický chodník je z dôvodu rekonštrukcie mosta a následnej úpravy povrchu chodníka od Tatranskej Javoriny až po horáreň pod Muráňom dočasne pre turistov so zníženou schopnosťou pohybu nepriechodný.

Bielovodská dolina – červeno značený turistický chodník je v týchto dňoch pre turistov na invalidných vozíkoch alebo s detskými kočíkmi bez problémov priechodný.

Prielom Dunajca (PIENAP) – červeno značený turistický chodník je v týchto dňoch pre turistov na invalidných vozíkoch alebo s detskými kočíkmi bez problémov priechodný.

Zdroj: lesytanap.sk