Z cestovateľského denníka: Deň 26.1.2016

Motto dňa: Ranné vtáča ďalej doskáče

Viac info: Fresh Track Vysoké Tatry 

5:20 - čas na budíček

 • Môj milý denníček, práve je 5:20... a ja musím opustiť svoju teplom nahriatu perinku. Ešte stále mám oči zalepené, tlak nízky, odtlačok vankúša na pravej lícnej kosti a ponožku na ľavej nohe z polovice stiahnutú, ktorú bez hanby ťahám za sebou. To sa vstrebe! Idem totiž na Fresh Track! Vraj nebudem ľutovať.
 • 5:50 – odchádzam na Fresh Track na Štrbské Pleso. Lyžovanie na ikonickom Štrbskom Plese mi vždy pripadalo luxusné, ale mám pocit, že dnes bude pri tejto predpovedi počasia lyžovanie na Solisku extra. Ešte jeden dúšok kávy, samozrejme nalačno, odchádzam. Let´s go!

7:00 – čas na testovacie lyže

 • Dobehla som ako posledná! Všetci ostatní už boli v rade na testovacie lyže v požičovni Tatry Motion. Najmodernejšia výbava sezóny 2016/2017 je na ďalšie 2 hodiny iba moja. Nie som práve odborník, ale vraj mám najnovší model – VŐLKL RACETIGER GS. Tomu hovorím kombinácia! Najlepšie lyže – čerstvý menčester – prázdna zjazdovka – počasie ako na objednávku. Neviem sa dočkať prvej jazdy.

7:20 – čas nastúpiť na lanovku Solisko Expres

 • Ranné vtáča zo mňa nikdy nebude, ale verím, že raz za čas sa odriekanie spánku opláca. Vraví sa, že ranné vtáča ďalej doskáče... Kam doskáčem dnes?
 • Je nás 15 vysmiatych ranostajov + dvaja inštruktori. Pred nástupom na lanovku Solisko Expres sme dostali ešte jednu kvízovú otázku: „Kam sa vlievajú dve bystrinky vyvierajúce z hlbín Soliska? Jedna tečie z Furkotskej doliny a druhá z Mlynickej doliny...“ Z geografie som síce maturovala, ale toto môžu vedieť podľa mňa len Tatranci. Odpoveď je: z Furkotskej doliny steká do Čierneho mora a z Mlynickej doliny do Baltského mora.
 • Pätorka do žiackej knižky a šup na lanovku!

7:25 – čas na východ slnka

 • Sme horeee! Áno, východ slnka neskutočný, emócie premrštené a všetci odpadávame úžasom. Bez fotky ani na krok, takže úsmev prosím!
 • Slová došli...

#milujemslovensko #lyzovaniestrbskepleso #freshtrack #toplyzovacka2017

7:30 – čas na prvú jazdu po menčestri

 • Máme po prvej jazde a poviem ti, denníček, toto je lepšie ako všetko! Zjazdovka na kilometre prázdna, pod lyžami vŕzgajúci čerstvý menčester a slnko hrajúce teplými farbami. Ešte nikdy som nezažila lyžovanie, ktoré by sa dalo k tomuto prirovnať. Dokonale upravená zjazdovka prekonala všetky moje očakávania a maximálne umocnila dojmy. Lyžovanie v tomto duchu pokladám odteraz za najdokonalejšie, jednoducho level číslo 10. Oblúky som mohla vykrojiť kdekoľvek som si zaumienila, žiadne predvídanie a ostražité vyhýbanie sa iným lyžiarom, iba rýchly slalom. Lyže sedeli ako uliate, vo vzduchu bolo cítiť adrenalín. Dokonalý menčester ma poháňal vpred, nekládol odpor, len som sa tak kĺzala na hranách vytuningovaných lyží a užívala si každý zjazdený kilometer.
 • TOP lyžovačka 2017!
 • Prsty skrehnuté, ale duša vyladená. Taký je záver Fresh Tracku-u na Štrbskom Plese. Inokedy by mi na zrelaxovanie bolo treba minimálne dva dni, dnes mi stačili dve hodiny. Niečo, čo sa zdalo byť nedostupné, sa stalo skutočným. Vylyžovaní sa vraciame do reštaurácie Slalom.
 

9:00 – čas na druhú kávu a bohaté raňajky

Káva po druhé. Čin-čin s Proseccom... a dobrú chuť - klobásky, plesnivé syry, omeleta s paradajkami, korbáčiky, uhorky na detox a všelijaké sladké dobroty. Takto vyzerali naše raňajky po lyžovačke. Závideniahodné.

10:00 – čas na dobrý wellness alebo ďalšie slalomové oblúčiky???

-----

 

Alexandra Hajdučková