Dobrodružná rodinná súťaž

27.-28. august  |  Štrbske Pleso 


 

Zažite dobrodružstvo na horách!

Predposledný prázdninový víkend (27.-28. august) bude na Štrbskom Plese patriť už po šiesty krát podujatiu Svište na Plese. Dobrodružná rodinná súťaž je postavená na športovo – edukatívnom princípe, ktorý má v deťoch prebudiť záujem o pohyb na čerstvom vzduchu a o prírodu ako takú. Podujatie je vhodné najmä pre deti vo veku od 6 do 12 rokov, ale môžu sa ho zúčastniť aj deti do 15 rokov. „Pre prázdninujúce deti sme na posledný augustový víkend pripravili podujatie, ktorého súčasťou je 20 zaujímavých športovo – vedomostných stanovíšť, veľké tatranské scrabble, rôzne dobrodružstvá, či testovanie svištích zmyslov,“ približuje Andrea Žigová, výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Vysoké Tatry.

 

Časť týchto súťaží v rámci podujatia bude prebiehať na svahu Interski pri údolnej stanici lanovky, kde bude sústredených 15 stanovíšť, a časť a pri hornej stanici lanovky na Solisku v nadmorskej výške 1.840 m.n.m., kde na deti čaká ďalších 5 stanovíšť. Registrácia na podujatie Svište na Plese začína v amfiteátri v bežeckom areáli oba dni už od 9:00 hod, štart súťaží je plánovaný na 9:30, pričom jednotlivé stanovištia bude možné absolvovať v sobotu 27.8. do 14:30 a v nedeľu do 13:30. Na sobotu je okrem súťaží pripravené pre deti aj premietanie tatranského letného kina v amfiteátri v areáli bežeckých tratí.

Pre všetky deti, ktorým sa podarí absolvovať aspoň 10 stanovíšť, je pripravený darček a zároveň deti (vo veku 6-12 rokov), ktoré absolvujú všetkých 20 stanovíšť, získavajú skipas na december 2016. Do súťaže sa vedomostne však môže zapojiť aj celá rodina a to cez súťaž v skladaní slov z písmen scrabble, v rámci ktorej na víťaza (ktorý postaví slovo s najvyššou bodovou hodnotou) čaká fantastický stan Husky.

Pri absolvovaní aspoň 10 stanovíšť majú deti možnosť zapojiť sa zároveň do tomboly, kde sa okrem vecných cien bude žrebovať aj jedinečný zážitok a to pohľad na Štrbské Pleso z balóna. Kotvený teplovzdušný balón bude pre deti, ktoré vyhrajú v tombole, pripravený na nedeľu 28.8. v poobedných hodinách a vyvezie ich do cca 20 metrovej výšky. Táto zaujímavá novinka podujatia bude k dispozícii len v prípade priaznivého (a samozrejme bezveterného) počasia, v ktoré organizátori pevne dúfajú.

PROGRAM:

SOBOTA 27.8.

  • Registrácia: 09:00-12:30 (amfiteáter v bežeckom areáli oproti Hotelu FIS)
  • Súťaže: 09:30 – 14:30
  • Miesto – svah Interski a Solisko
  • Vyhodnotenie výsledkov a tombola: 15:00-15:30 (amfiteáter v bežeckom areáli oproti Hotelu FIS)
  • Premietanie filmov Letného kina: 10:30-14:30  (amfiteáter v bežeckom areáli oproti Hotelu FIS)

NEDEĽA 28.8.

  • Registrácia: 09:00-11:30 (amfiteáter v bežeckom areáli oproti Hotelu FIS)
  • Súťaže: 9:30 – 13:30
  • Miesto – svah Interski a Solisko
  • Vyhodnotenie výsledkov a tombola: 14:00-14:30 (amfiteáter v bežeckom areáli oproti Hotelu FIS)

Fotogaléria