Dôvodov na návštevu jarných Tatier sa nájde iste viac, ale tieto sú naozaj dobré! Prečítajte si, o čo prídete, ak nebudete nasledujúce skoré jarné víkendy tráviť v Tatrách. Možno vás moje dôvody rýchlo presvedčia a pomôžu vám prekonať neodvratne sa blížiacu jarnú únavu...

1. Lebo leto sa blíži a kilá navyše po vianočných žúroch u mamky, svokry a babky samé nezmiznú.

Viete o tom, že pri lyžovaní spálite asi toľko kalórií ako pri cvičení aerobiku? Okrem toho máte k lyžovaniu ako bonus: dychberúce výhľady, čerstvý horský vzduch, hrejivé slnečné lúče, ktoré pália o niečo dlhšie ako v zime, a neopakovateľný pocit slobody s dávkou adrenalínu.

2. Lebo si treba spraviť psychohygienickú pohodičku!

    3. Lebo máte poslednú šancu vidieť tohtoročný Tatranský dóm na Hrebienku, ktorý je honosnejší ako kedykoľvek predtým.

    Skvostný je vďaka regionálnemu charakteru spišskej gotiky so skleneným oltárom, vďaka bohatej výzdobe plnej slovenských motívov a plastike Panny Márie so žehnajúcim Ježiškom z obce Klčov. Zatvorenie Tatranského dómu je plánované na 18.4.2017.

      Podrobnosti o Tatranskom dóme na Hrebienku nájdete tu »»»

4. Lebo jar je najlepšie obdobie pre športovcov "forever".


Len počas jari máte možnosť skombinovať v jeden deň bicykel s lyžami, lebo len v tomto období rozkvetu a renesancie môžete ráno vyraziť na jarný menčester do Lomnického sedla a poobede zdolať na kolesách najkrajšiu cyklomagistrálu na Slovensku, dlhú 300 kilometrov. Že nepoznáte takúto kombináciu? Keď raz vyskúšate, nebudete chcieť prestať... čaro kombinácie zimných a letných športov vás dostane do kolien, nielen duševne, ale aj fyzicky. Tak dofúkajte gumy, prevoskujte lyže a šup do Vysokých Tatier, lebo len tu je istá garancia snehu na horách a slnko v kotlinách.

5. Lebo v Tatrách sa nevyhnete parádnemu sprievodnému a animačnému programu.

Na najbližší mesiac je na pláne bohatý animačný program pre rodiny, ale aj adrenalín pre slobodomyseľných dobrodruhov. Plno zábavy, slnka a ležérnej nálady na oslavu luxusnej jarnej lyžovačky! Môj kalendár praská vo švíkoch. Tak čo si vybrať?

Ranný Fresh Track alebo neskorú Tatranskú večeru zážitkov? Vyskúšať môžem obe ponuky, pretože sa konajú 2-krát do týždňa, a tak mám na rozmyslenie dosť času. Z eventov mám program už na tento víkend - Prvú jarnú grilovačku na Skalnatom plese, potom 25. - 26.3. amatérske preteky Hero Season Trophy pre všetkých, ktorý majú Šikovnú sezónku. Po pretekoch dobehnem ešte na Literárne soireé do Grandhotela Praha v Tatranskej Lomnici a vypočujem si pár diel nezávislých umelcov v podaní slovenských hercov. Jarnú sezónu ukončím lyžovačkou v maskách na Štrbskom plese a na akciu známu ako Veselá Veľká noc pozvem celú rodinu... 

Viac o programe vo Vysokých Tatrách sa dozviete práve na »»» www.vt.sk

6. Lebo Tatry sú dobrá voľba aj pre náročných lyžiarov.


Ešte stále sú v prevádzke tie najťažšie a stredne ťažké trasy vo Vysokých Tatrách. Vo výbornom stave je aktuálne Lomnické sedlo, ktoré si nenecháte ujsť, ak ste lyžiar srdcom i dušou. A ak sa na to necítite, lyžovať sa môžete na menej náročných trasách.

7. Lebo ak máte deti, ktoré z času na čas vymýšľajú...


(ako sa na ich vek patrí), tak máte možnosť spestriť im deň v interiérovom ihrisku na Skalnatom plese, kde oceníte starostlivosť animátorov, zatiaľ čo vy budete v Lomnickom sedle. Hľadajte na webe Vysokých Tatier pod názvom Kamzíkovo!

1    8. Lebo len v Tatrách vám platí Šikovná sezónka, ktorú ste si zakúpili už na budúcu sezónu 2017/2018.

     Pýtate sa – ako je možné, že ešte na aktuálnu sezónu môžete využiť predplatenú Šikovnú sezónku? Ako bonus k Šikovnej sezónke na rok 2017/2018 ste tento rok dostali možnosť lyžovať  aj na jar - od 20. marca do konca apríla 2017 a ukončiť tak starú sezónu najlepšie ako sa dá. Balíček Šikovnej sezónky je naozaj šikovný a šikovne vám pokryje nielen budúcu lyžiarsku sezónu, ale aj výdavky na práve začínajúcu jarnú lyžovačku... hmmm, asi beriem 2 týždne dovolenky!     

     
viac o výhodách Šikovnej sezónky sa dočítate tu »»»

9. Lebo lyžovačka už o chvíľu končí a vy budete musieť odložiť lyže na viac ako pol roka do pivnice.

Ťažko sa bude lúčiť s najmodernejšími Völkl-ami súčasnej sezóny, za ktoré ste vysolili viac než pol tisíca a ktoré už budúcu sezónu nebudú najmodernejšie a ani najnovšie.

10. Lebo v Tatrách ste doma! To je asi hlavný dôvod, prečo moju maličkosť ťahá do Tatier... A čo ťahá vás?

 

Alexandra Hajdučková