Tatranská Lomnica

Je najvýchodnejším a najkrajším turistickým centrom mesta Vysoké Tatry.VYSOKE TATRY-TATRANSKA LOMNICA-LETO

Nachádza sa 6,7 kilometra východne od Starého Smokovca na úpätí Lomnického štítu. So svojimi parkmi vytvára neobyčajné príjemné a komorné prostredie. Poďte s nami na najobľúbenejšie turistické miesto na Skalnaté pleso. Vo výške 1 751 metrov na vás čakajú špeciality z domácej a medzinárodnej kuchyne, ale najmä okolie plesa ako stvorené na vychádzky alebo túry. Sedačkovou lanovkou v Lomnickom sedle (2 190 m) sa vyveziete k skvelým výhľadom na Malú a Veľkú Studenú dolinu a tatranské štíty. Práve tu sa natáčal kultový film Medená veža (1970). Skalnaté pleso je ideálnym miestom pre rodiny s deťmi. Náučno – zábavný chodník Tatranskej divočiny so Svišťou krajinkou si vaše deti určite obľúbia. Vyberte sa s rodinou na výlet na druhý najvyšší štít Vysokých Tatier - Lomnický štít. Vyvezte sa nad oblaky a prežite neopakovateľné výhľady na okolité štíty najmenších veľhôr sveta.

Skalnaté pleso je jedným z uzlov Tatranskej magistrály, po ktorej je už len na skok huncovským úbočím do doliny Zeleného plesa. Chodníkom smerom na Hrebienok sa zas dostanete k Skalnatej chate.

VYSOKE TATRY-TATRANSKA-LOMNICA LETO
VYSOKE TATRY-TATRANSKA-LOMNICA LETO

TIP: Viete o tom, že Skalnaté pleso v noci prekrásne svieti a vidno z neho neobyčajné súhvezdie? Ak do Tatier prichádzate s deťmi,tie sa určite potešia Svištej krajinke. Putujte s nimi a spoznávajte prírodu v piatom stupni ochrany hravou formou. Príďte do "Tatranskej divočiny" a zažite skvelé výlety so zábavno-náučným programom. Čakajú na vás tatranské príbehy a skúšky, s ktorými spoznáte najkrajšie a najzaujímavejšie miesta Tatier. Zapojte sa do hry spolu s deťmi, nájdite čarovnú mapu, Kameň mudrcov a uhádnite súhvezdie.

VYSOKE TATRY TATRANSKA LOMNICA LETO

Objavte krásu Lomnického štítu!

Vyvezte sa visutou lanovkou na vrchol Lomnického štítu a vychutnajte si plnými dúškami ten neopakovateľný pohľad. Zo stanice v Tatranskej Lomnici až na Lomnický štít  prekonajte spolu výškový rozdiel 1 700 metrov! S hlavou v oblakoch tak budete o pár minút v neuveriteľných  2 632 metroch nad morom. Ak vám bude priať počasie, z vrcholu Lomnického štítu dovidíte až do vzdialenosti 350 km na rakúske Alpy! Dať si obed na Lomnickom štíte? Prečo nie! V štýlovej kaviarni Dedo si vychutnáte na terase kávu alebo špeciality talianskej kuchyne. Blízkosť hviezd v romantickom prostredí Lomnického štítu, môžete prežívať v jeho apartmáne a s raňajkami na Skalnatom plese.