Novinky zimnej sezóny 2018/2019

Najkrajšiu lyžovačku na Slovensku zažijete iba vo Vysokých Tatrách. Tri špičkové strediská Vysoké Tatry - Tatranská Lomnica, Štrbské Pleso a Starý Smokovec ponúkajú najlepšie služby, ktoré si zamilovali všetky generácie.Skipasy sa už nakupujú spôsobom ako letenky 

Zimná sezóna 2018/19 prináša do tatranských stredísk zásadnú a revolučnú novinku v podobe modernej cenotvorby skipasov, a to prostredníctvom novej funkcionality webu GOPASS. Ceny skipasov už nebudú fixné, ale zobrazujú sa dynamicky online, podľa riadeného manažovania počtu predaných lístkov a vyťaženosti strediska v danom termíne. Na www.gopass.sk tak pôjde o živý proces, kde ceny prepočítava program, ktorého cieľom je rovnomerne rozptýliť lyžiarov do stredísk počas celej sezóny. Preto budú ceny skipasov počas exponovaných termínov vyššie a počas neobsadeného strediska naopak nižšie. VIAC INFO


V Tatranskej Lomnici pribudnú už túto zimu dve nové snežné pásové vozidlá na úpravu svahov. Jedno bude mať špeciálne zariadenie Leica Geosystems od spoločnosti Prinoth, ktoré ponúka satelitný pozičný systém umožňujúci získať čo najpresnejšie meranie a vizualizáciu výšky snehovej pokrývky. Softvér je prispôsobený na sneh a na základe 3D modelu krajiny bez snehu vie počas zimy presne vymerať snehovú vrstvu a profil zeme v reálnom čase a na konkrétnom mieste, kde sa stroj nachádza. Údaje o výške snehovej pokrývky sú analyzované z GPS súradníc a snímačov uhla pohybu ratraku priamo na displeji inštalovanom v kabíne.Stredisko dostane zároveň aj 7 nových statických veží SUFAG na zasnežovanie, ktoré budú osadené na exponované miesta pod Štartom, pri údolnej stanici 15 miestnej lanovky, v lokalitách Čučoriedky Východ a Západ, Štart Východ a Bukova hora. 2 nové snežné delá Technoalpin TR 8 dostane aj lyžiarske stredisko na Štrbskom Plese.


Na svahoch vo Vysokých Tatrách pokračuje opäť úspešný projekt bezpečnostnej lyžiarskej hliadky - skipatroly. Pre skialpinistov budú v Tatranskej Lomnici a na Štrbskom Plese vytýčené skialpinistické koridory. Na Lomnickom štíte a v Hoteli FIS sú vo verejných priestoroch umiestnené dva nové externé defibrilátory, ktoré môžu pomôcť pri náhlom srdcovom kolapse.


Nakupujte on-line na: www.gopass.sk

Zľavy a body za každý nákup s kartou GOPASS.


Novinkami v reštauračných zariadeniach sú túto zimu rozšírené kapacity reštaurácie Panorama na Skalnatom plese a otvorenie novej samoobslužnej reštaurácie 20. decembra na mieste bývalého Kamzíkova. Výrazným redizajnom prešla aj reštaurácia Pizza Pasta na medzistanici Štart, ktorá sa aj dispozične rozšírila o 40 miest. Pred zimnou sezónou sa dokončí druhá fáza rekonštrukcie reštaurácie Hrebienok, ktorú v interiéri doplní nová kaviareň a jedáleň.Zásadnou zmenou prešiel Grandhotel Starý Smokovec, ktorý zmodernizoval 79 izieb a apartmánov a vynovil aj kongresovú miestnosť a chodby hotela. Na svoje otvorenie čaká nová prístavba terasy Hotela FIS na Štrbskom Plese, ktorá sa okolo Vianoc rozšíri v interiéri o 44 miest a v exteriéri o 26 miest. Hotel bude mať navyše novú profesionálnu lyžiareň s ohrievačmi na lyžiarky. 


Aj túto sezónu si lyžiari užijú v strediskách Tatranská Lomnica a Štrbské Pleso lyžovačku ešte pred oficiálnym spustením prevádzky tzv. Fresh Track v Lomnickom sedle a na Solisku, ktorý ponúka autentický zážitok z panensky nedotknutej zjazdovky. So začiatkom novej zimnej sezóny sa opäť otvorí na Hrebienku najnavštevovanejšia tatranská atrakcia Tatranský ľadový dóm. 6. ročník najúspešnejšej zimnej atrakcie vo Vysokých Tatrách bude tento rok postavený v téme Chrámu sv. Petra v Ríme s bazilikou a Berniniho kolonádou. Staviteľom bude Adam Bakoš a pre verejnosť je otvorenie naplánované už na 23. novembra. Počas sezóny budú už tradične aj ďalšie osvedčené zimné eventy ako Tatry Ice Master na Hrebienku, Snežné psy v Tatranskej Lomnici, Snow camp a Večera pod hviezdami na Skalnatom plese, Tatranská večera zážitkov, 75 tajomstiev lanovky či medzinárodný pohár klubu Šikovných sezónkárov pod názvom Hero Season Trophy.


Podujatia vo Vysokých Tatrách

Počas zimnej sezóny je pre vás vo Vysokých Tatrách pripravená bohatá nádielka eventov so zimnou tematikou .


VIAC INFORMÁCIÍ