Cenník SKIPASOV — Vysoké Tatry


GOPASS 
E-shop - najrýchlejší vyhráva

Čím skôr kúpiš, tým výhodnejšie lyžuješ. Môžete si „uloviť“ ceny skipasov v priebehu celej sezóny už od 19,-€. Zisti viac tu...


GOPASS Tickets - samoobslužný terminál

Vo všetkých nástupných miestach nájdete samoobslužné pokladne, v ktorých si aj Vy pohodlne kúpite skipas. Zisti viac tu...-

Sezónny Skipass TMR, Špindl a Szczyrk

Celosezónny skipas v strediskách TMR, Špindlerovom Mlýne a v Szczyrk Mountain Resort1. 11. 2018 → 30. 11. 2018
Skipass Dospelý Junior2 Dieťa
Sezónny skipas 700,- 560,- 490,-

1. 12. 2018 →
Skipass Dospelý Junior2 Dieťa
Sezónny skipas 800,- 640,- 560,-


Multiskipass=Aquapassso skipasom do aquaparku

Využite skipas ako vstupenku do aquaparkov Tatralandia, Bešeňová, či AquaCity Poprad. Skipas ako vstupenku do aquaparku nieje možné kombinovať. Skipas platný v strediskách Vysoké Tatry je možné v jednom dni použiť iba jednorázovo v daný deň a to buď na lyžovačku, alebo ako vstup do niektorého z aquaparkov. Platí pri dvoj až šesť dňových skipasoch. Cena lístka nezahŕňa zálohu za čipovú kartu 2€/ks. Záloha za kartu sa vracia po využití lístka.

Cenník lanoviek pre peších turistov

Prevádzková doba lanoviek vo Vysokých Tatrách. Pre viac informácií smelo kontaktujte niektoré z naších infocentier. 

Prevádzková doba lanoviek →


VYSVETLIVKY. Pozorne si prosím preštudujte vysvetlivky k cenníku skipass-ov počas zimnej sezóny 2018/2019 vo Vysokých Tatrách. Pre viac informácií a možnostiach zliav v programe GOPASS nás prosím kontaktuje telefonicky alebo osobne na niektorom z infocentier.

VYSVETLIVKY:

↑ jednosmerný lístok smerom hore

↓ jednosmerný lístok smerom dole

↑↓ spiatočný lístok 

Na medzistanici Štart nutný prestup na 15 miestnu kabínkovú lanovku. S jednosmerným lístkom je možné prerušiť jazdu 1 krát na medzistanici Štart. So spiatočným lístkom je možné prerušiť jazdu 2 krát na medzistanici Štart.

*Tatranská Lomnica:
Pešiacky lístok platí 7 dní od dňa zakúpenia, pri nákupe offline (v pokladniach alebo infocentrách) (okrem spiatočného lístka v úseku Skalnaté pleso – Lomnický štít). 

*Štrbské Pleso:
Pešiacky lístok platí 7 dní od dňa zakúpenia, pri nákupe offline (v pokladniach alebo infocentre).

*Starý Smokovec:
Pešiacky lístok platí 7 dní od dňa zakúpenia, pri nákupe offline (v pokladniach).

ZĽAVY A UPOZORNENIA:

Záujemca o prepravu za ktorúkoľvek zľavnenú cenu musí svoj vek preukázať hodnoverným identifikačným  dokladom, ktorý obsahuje fotografiu, meno, dátum narodenia a je overený úradnou pečiatkou.

Nárok na bezplatné využívanie služieb majú deti do dňa predchádzajúceho dňu dovŕšenia veku 5,99 rokov len za podmienky, že služby využívajú výlučne v sprievode dospelej osoby staršej ako 18 rokov. (maximálne 2 deti v sprievode 1 dospelej osoby staršej ako 18 rokov). Pre uplatnenie nároku je zákazník povinný predložiť preukaz poistenca dieťaťa alebo iný doklad preukazujúci vek dieťaťa. 

Nárok na Lístok „Deti“ majú deti staršie ako 6 rokov veku do dňa predchádzajúceho dňu dovŕšenia veku 11,99 rokov. Pre uplatnenie nároku je zákazník povinný predložiť preukaz poistenca dieťaťa alebo iný doklad preukazujúci vek dieťaťa. 

Nárok na Lístok „Senior“ má osoba vo veku staršia ako 60 a viac rokov veku alebo držitelia preukazu ZŤP / ZŤP-S. Pre uplatnenie nároku je nevyhnutné predložiť preukaz totožnosti a  preukaz ZŤP alebo ZŤP-S.

Nárok na Lístok „Junior“ majú osoby staršie ako 12 rokov veku do dňa predchádzajúceho dňu dovŕšenia veku 17,99 rokov a držitelia kariet ISIC, ITIC, EURO26, GO26. Pre uplatnenie nároku je zákazník povinný predložiť preukaz totožnosti (do 15 rokov preukaz poistenca) alebo preukaz ISIC, ITIC, EURO26, GO26.

Organizované SKUPINY nad 20 osôb - zľava 5%  Zľava sa uplatňuje z offline cenníka na pokladni.

Organizované skupiny mládeže nad 20 žiakov a študentov do 18 rokov - v cene detského lístka. Zadarmo 1 učiteľ na 20 žiakov. Zľava sa nevzťahuje na úsek Skalnaté pleso - Lomnický štít. Zľava sa uplatňuje z offline cenníka na pokladni.

Všetky druhy lístkov sú personalizované a neprenosné. Neoprávnene používaný lístok bude zablokovaný bez nároku vrátenia peňazí. Prevádzkovateľ si vyhradzuje právo pri neoprávnenom použití lístka tento lístok odobrať bez náhrady ceny. Kombinovanie zliav nie je možné. Platí najvýhodnejšia cena pre cestujúceho. Zmena cien vyhradená. V cene lístka na lanovku nie je zahrnuté poistenie na horách.

Cena Lístka nezahŕňa zásah Horskej záchrannej služby v prípade  úrazu alebo náhleho zhoršenia zdravotného stavu zákazníka počas využívania služieb poskytovaných spoločnosťou TMR. Zákazník má možnosť uzatvoriť poistenie na zásah Horskej záchrannej služby v Infocentrách nachádzajúcich sa v jednotlivých strediskách prevádzkovaných spoločnosťou TMR.

Lístky zakúpené offline v stredisku Tatranská Lomnica, Štrbské Pleso a Starý Smokovec (v pokladniach alebo infocentrách) sú platné 7 kalendárnych dní odo dňa zakúpenia a oprávňujú držiteľa na využitie služieb v závislosti od typu Lístka najneskôr do 7 kalendárnych dní odo dňa zakúpenia Lístka, pokiaľ nie je pri konkrétnom type Lístka v Cenníku prevádzkovateľa uvedená iná doba platnosti Lístka.

Lístky zakúpené online (prostredníctvom internetového obchodu programu GOPASS (www.gopass.sk)) sú platné výlučne v deň, na ktorý boli Lístky zakúpené, pokiaľ nie je pri konkrétnom type Lístka v Cenníku prevádzkovateľa uvedená iná doba platnosti Lístka. Lístky zakúpené prostredníctvom automatizovaných obchodných miest (GOPASS Point) v jednotlivých strediskách prevádzkovaných spoločnosťou TMR sú platné výlučne v deň ich zakúpenia a oprávňujú držiteľa na využitie služieb v závislosti od typu Lístka výlučne v deň ich zakúpenia. 

LÍSTOK VYDANÝ NA ZÁKLADE KARIET EURO<26, GO<26, ISIC a ITIC JE PLATNÝ LEN SPOLU S TÝMITO KARTAMI. PRI KONTROLE PRACOVNÍKMI TATRY MOUNTAIN RESORTS, a.s. SA DRŽITEĽ PREUKÁŽE TOUTO KARTOU, V OPAČNOM PRÍPADE SÚ KONTROLUJÚCI OPRÁVNENÍ LÍSTOK ZADRŽAŤ BEZ NÁROKU NA ODŠKODNENIE.

Akceptujeme platbu nasledovnými platobnými kartami: EUROCARD-MASTER CARD, MAESTRO, VISA, VISA ELECTRON, MASTERCARD ELECTRONIC.

V prípade požiadavky o prepravu zdravotne postihnutej osoby pohybujúcej sa na invalidnom vozíku, je táto osoba alebo dospelá osoba vykonávajúca sprievod takejto osobe povinná už pri kúpe Lístka oznámiť zamestnancovi prevádzkovateľa svoju požiadavku na prepravu horským dopravným zariadením a požiadať o pomoc pri preprave tejto osoby s invalidným vozíkom horským dopravným zariadením. V stredisku Vysoké Tatry – Tatranská Lomnica je preprava zdravotne postihnutej osoby pohybujúcej sa na invalidnom vozíku možná výlučne v sprievode minimálne jednej dospelej sprevádzajúcej osoby. V prípade prepravy kabínkovou lanovou dráhou (KLD4) na trase Tatranská Lomnica – Štart je preprava zdravotne postihnutej osoby pohybujúcej sa na invalidnom vozíku možná len v prípade, že šírka invalidného vozíka nepresahuje 58 cm. V prípade prepravy visutou lanovou dráhou na trase Skalnaté pleso – Lomnický štít je preprava zdravotnej postihnutej osoby pohybujúcej sa na invalidnom vozíku možná výlučne v prípade, že invalidný vozík je skladateľný, pričom táto osoba je povinná vziať na zreteľ skutočnosť, že pohyb v priestoroch nástupnej a výstupnej stanice visutej lanovej dráhy, ako aj na Lomnickom štíte nie je vhodný pre osoby pohybujúce sa na invalidnom vozíku (nejde o bezbariérové priestory), nakoľko pri výstupe z visutej lanovej dráhy je nevyhnutné prekonať 4 poschodia (80 schodov); v priestore sa nenachádza výťah ani eskalátor. V prípade, že zdravotne postihnutá osoba pohybujúca sa na invalidnom vozíku sa rozhodne využiť prepravu visutou lanovou dráhou na trase Skalnaté pleso – Lomnický štít, je jej preprava možná výlučne v sprievode minimálne dvoch dospelých sprevádzajúcich osôb.

Prevádzkovateľ si vyhradzuje právo uzatvoriť lanové dráhy pri poruchách, nadmernej rýchlosti vetra, výpadku elektrickej energie a pod. Aktuálny stav prevádzky LD je denne aktualizovaný na www.vt.sk. Bližšie informácie poskytneme v Informačných centrách v Tatranskej Lomnici a na Štrbskom Plese, e-mail info@vt.sk, tel. +421 903 11 22 00, +421 917 68 22 60.

Vysvetlivky k cenníku


Všeobecné obchodné podmienky - zimná sezóna 2018/2019Cenník lanoviek Vysoké Tatry

Cenník lanoviek vo Vysokých Tatrách (T. Lomnica, S. Smokovec, Štrbské Pleso) počas zimnej sezóny 2018/2019 a zľavy ponúkané v programe GoPass.sk


Cenník lanoviek 2018/19 →