KVANTARIUM

interaktívna galéria svetla, Hrebienok


Prehliadka pozostáva z ôsmich miestností kde nájdete rôznorodé multimediálne showinteraktívne exponátyvysvetlenia fyzikálnych javov a to všetko v rozprávkovom duchu, ktorý zaujme našich najmenších, ale aj dospelých natoľko, že nebudú chcieť ísť domov. 

Prehliadka tejto interaktívnej galérie svetla bude pre vás kúzelná, umelecká, rozprávková, fyzikálna, vedecká a vzdelávacia. Jednoducho, na Hrebienku vás čaká nezabudnuteľná hra svetiel. 

Okrem prehliadky jedinečnej expozície vás v priestoroch bývalého Hotela Hrebienok čaká aj zábava v podobe rôznych hráčskych zón s virtuálnou realitou, ktorá vás prenesie priamo do prostredia hry. 

Projekt Kvantarium vznikol pod krídlami slovenskej firmy Kvant, kde sa nachádza zohraný tím fyzikov, kreatívcov a šikovných elektrotechnikov. Vyvíjajú, vyrábajú a exportujú laserové technológie pre zábavný priemysel už viac ako 25 rokov a hrdo sa môžu pochváliť, že patria k svetovej špičke v tomto odvetví. Ich zariadenia používa vo svojej show aj Lady Gaga, či Bruno Mars a mnoho ďalších. Rovnaké laserové zariadenia sú použité aj tu v Kvantariu na Hrebienku. 

Tím týchto ľudí sa venuje aj vývoju, výrobe a distribúcii učebných pomôcok a rôznych špeciálnych zariadení. Fúzia medzi umením a vzdelávaním je preto v tomto prípade úplne jasná a pochopiteľná. Výsledkom tejto kombinácie je interaktívna galéria sveta Kvantarium kde nájdete absolútne jedinečné exponáty. 

Kvantarium na Hrebienku je pre vás otvorené vždy pondelok - nedeľu od 9:00 do 17:00.


Cenník vstupu do galérie Kvantarium na Hrebienku

DospelíŠtudent/SeniorDeti do 15r.Deti do 5.Virtuálna realita
9€7€5€zdarma5€/1 hra

A takto to v Kvantariu vyzerá