Bezpečná zimná dovolenka

Nové pravidlá pre zimnú dovolenku!

Od 14.decembra 2020 vstupujú do platnosti nové povinnosti pre prevádzkovateľov hotelov, lanoviek a vlekov ako aj hostí zimných stredísk v súvislosti s prevenciou voči šíreniu ochorenia COVID-19.  Pri príchode do hotela alebo lyžiarskeho strediska musia byť klienti pripravení preukázať sa potvrdením o negatívnom výsledku testu (antigén, RT-PCR) na ochorenie COVID-19 nie starším ako 72 hodín. Návštevníkom horských stredísk preto v ich vlastnom záujme odporúčame absolvovať takýto test ešte v mieste svojho trvalého bydliska. Po príchode do strediska sa tak budú môcť už bez zdržania venovať lyžovačke a svojmu zimnému pobytu.

V prípade, že bude pobyt klientov vo Vysokých Tatrách dlhší ako 72 hodín, k dispozícii bude viacero odberových miest s dostatočnou kapacitou pre možnosť testovania.

Predaj skipasov a lístkov na lanovky v strediskách Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a Štrbské Pleso bude možný iba po preukázaní sa potvrdením o negatívnom výsledku antigénového testu na ochorenie COVID-19 nie starším ako 72 hodín alebo negatívnym výsledkom RT- PCR testu nie starším ako 72 hodín. Táto povinnosť sa nevzťahuje na deti do 10 rokov.

V prípade majiteľov sezónnych skipasov alebo skipasov/lístkov na lanovky zakúpených v predpredaji budú náhodné kontroly prebiehať priamo v stredisku. Pri nepreukázaní sa dokladom o negatívnom výsledku antigénového alebo RT- PCR testu nie starším ako 72 hodín bude majiteľovi lístok na lanovky/skipas zablokovaný.

Vážime si vašu zodpovednosť a ďakujeme, že rešpektujete nariadenia, ktoré pomáhajú chrániť zdravie nás všetkých.MOBILNÉ ODBERNÉ MIESTO NA ŠTRBSKOM PLESE

ADRESAPREVÁDZKANAVIGÁCIACENA
Limbová 10, 059 85 ŠtrbaDENNE - 8:30 - 13:00NAVIGUJ15,- EUR

*bez objednávania

*do strediska odporúčame prísť už s negatívnym testom


Jarná lyžovačka na Štrbskom Plese bude v termíne od 22.4.2021 až do 2.5.2021

VIAC