Autom

Do Tatier je na skok autom. Osobitosť Vysokých Tatier je aj v tom, že sa nachádzajú blízko od veľkých mestských centier a letísk a tak prístupnosť k nim nie je prekážkou. Prekrásna panoráma robí z cesty autom úžasnú jazdu. Stredisko Vysoké Tatry je od Bratislavy vzdialené asi 3,5 hodiny jazdy autom, od Košíc 1,5 hodiny jazdy.

Lietadlom

Medzinárodné letisko Poprad - Tatry je najvyššie položeným letiskom v strednej Európe a je vstupnou bránou do Vysokých Tatier. Popradské letisko je vzdialené od lyžiarskeho strediska (Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a Štrbské Pleso) len 15 minút, 40 min. od termálneho parku – Tatralandie a 50 min. od najväčšieho lyžiarskeho strediska v strednej a východnej Európe Jasná – Chopok.

Najlacnejšie si môžete kúpiť letenky a pobytové balíky prostredníctvom webových stránok www.airbaltic.com a www.nartyslowacja.pl.

Letecky do Popradu http://www.airport-poprad.sk/
Letecky do Košíc http://www.airportkosice.sk/
Letecky do Bratislavy http://www.airportbratislava.sk/cestujuci/
České aerolínie www.csa.cz
Kontakt: call.centre@csa.cz

NOVINKA:

od 15. decembra 2015 linka Poprad - Varšava >>>

od 28.októbra 2014 linka Poprad - Londýn >>>

od 13.decembra 2014 linka Poprad - Riga >>>

Vlakom

Kyvadlovou dopravou, taxíkom alebo vlakom sa do Tatier dostanete úplne jednoducho. Železničná stanica Poprad – Tatry je dopravným uzlom a východiskovým miestom aj Tatranských elektrických železníc (TEŽ), ktoré vás do stredísk dopravia z Popradu rýchlo, pohodlne a vy máte čas vychutnať si pocit z cesty a okolitej krajiny.

Do Popradu a do Tatier vlakom. Aktuálne informácie o doprave nájdete TU

TAXI

8-miestne a 4-miestne TAXI sa pohodlne doveziete do stredísk Vysoké Tatry Starý Smokovec, Tatranská Lomnica, Štrbské Pleso a do mesta Poprad. Kontakt: http://www.vktaxi.szm.com/

Rezervácie NONSTOP 0905 700 330 alebo na vktaxi33@gmail.com 

Doprava železnicou vo Vysokých Tatrách

Na tratiach Tatranských elektrických železníc a Ozubnicovej železnice je zavedený Samoobslužný výpravný systém. Ak sa vo Vysokých Tatrách zdržíte dlhšie, tak vám odporúčame využiť Sieťový predplatný cestovný lístok a cestovať lacnejšie. Bližšie informácie získate na www.slovakiatravel.sk

SMS časový sieťový cestovný lístok vo Vysokých Tatrách

Cestovanie vlakmi na území Vysokých Tatier je možné už aj na nový druh lístkov – na SMS lístky. Ide o lístky zakúpené cez mobilný telefón prostredníctvom krátkej textovej správy zaslanej na jednoduché číslo 2233. Novú službu spustila Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) od utorka 15. júla tohto roka. 
Základný lístok má cenu 2 € a platí neobmedzene dve hodiny na akúkoľvek vzdialenosť.  Okrem dvojhodinového lístka si možno kúpiť denný lístok.

Viac info: http://www.slovakrail.sk/sk/sms-listok.html , http://www.slovakrail.sk/sk/aktuality/cestovanie-vo-vysokych-tatrach-zeleznicou-je-uz-mozne-aj-s-sms-listkom.html