Výstava tvorivé paralely od maliarky Ľubice Skusilovej

Galéria Encián - Skalnaté Pleso


Príď si vychutnať umenie vo výškach, konkrétne autorskú výstavu s názvom Tvorivé paralely, slovenskej maliarky Ľubice Skusilovej. Výstava obrazov bude sprístupnená od júla do októbra 2021, denne od 9.30 hod. do 16.30 hod. v Galérii Encián na Skalnatom plese, vstup voľný. 

Výstava prináša výber diel z tvorby maliarky Ľubice Skusilovej, ktorá je rodáčkou z Liptovského Mikuláša, no v súčasnosti žije a tvorí v Bratislave. Hneď v úvode výstavy Vás upútajú obrazy, ktoré vypovedajú o jej silnej citovej väzbe k regiónom Liptov a Tatry (Zrkadlenie,  Skok, Vzdialené i blízke, Bešeňová, Tatranský podvečer).

Autorka v nich odzrkadľuje nielen autentickú krásu prírody a jej vôňu, ale aj celkovú atmosféru daného okamihu. Za prelomové dielo vo svojej tvorbe maliarka označila obraz Vône Liptova, ktorý si môžete pozrieť v Galérii Thermal hotel Bešeňová, pri pohľade naň pocítite dokonalú harmóniu bytia. Od najvoňavejšej esencie jej tvorby – prírody – sa presúvame k jej „lyrickej“ abstraktnej maľbe, ktorej sa maliarka začala venovať len nedávno (Hojnosť, Ukryté na lúke, Rast, Variácie, Kvetinové Flamengo,  Prieniky, Objatie, Rozpínavá vášeň, Ľahkosť bytia). Abstraktný svet ako magické médium vyvolávajúce a odhaľujúce množstvo emócií, pri intenzívnom vnímaní niekedy až s prenikajúcim terapeutickým účinkom. Pozornosť na výstave upútajú aj portréty Šípková Ruženka a autoportrét O mne.

Maliarka sa vo všetkých svojich portrétoch snaží odhaliť výnimočnosť duše portrétovaného, nájsť symbol, ktorý vystihuje jeho osobnosť. Ak chcete vedieť, aký symbol vystihuje autorkinu osobnosť, odhaliť jej tvorivé paralely, odniesť si umelecký zážitok a budete na Skalnatom Plese, príďte si pozrieť výstavu.        


Pozrite si výstavu na Skalnatom Plese v galérií Encián
 

Kúpiť obojsmernú jazdku lanovkou na Skalanté Pleso -->


Nakupujte on-line na: www.gopass.sk

Zľavy a body za každý nákup s kartou GOPASS.


Pozrite si podmienky a pravidlá pred vstupom na lanovky a do prevádzok v strediskách Vysokých Tatier.

VIAC