Deň detí vo Vysokých Tatrách

06.06. - 07.06.2020

Deň detí s množstvom zážitkov a výhodnejšiu cenou lanoviek si budete môcť užiť už počas tohto víkendu.


Strávte víkend s deťmi na čerstvom vzduchu a zabavte sa s množstvom atrakcií. Okrem atrakcií a množstva zážitkov sme si pre vás v termíne od 6.6. do 7.6.2020 pripravili aj výhodné ceny lístkov na lanovku. Lanovky na Skalnaté pleso, Hrebienok, či na Solisku budú počas tohto víkendu v cene destkého lístka. Výhodnejšie lístky na lanovky si zakúpite výhradne cez www.gopass.sk 

Tatranská Lomnica - Skalnaté pleso / 15€ obojsmerná jazda

Skalnaté pleso - Lomnický štít / 26€ obojsmerná jazda *zo Skalnatého plesa

Starý Smokovec - Hrebienok / 6€ obojsmerný jazda

Štrbské Pleso - Solisko / 10€ obojsmerná jazda


SKALNATÉ PLESO

Príďte si pozrieť  najobľúbenejšie turistické miesto - Skalnaté pleso do výšky 1 751 metrov. Okolie plesa je ako stvorené na vychádzky alebo túry. Na svoje si určite prídu aj deti. Vyšantiť sa môžu vo Svištej krajinke - eko-mini-parku s drevenými sochami, Svišťou chalúpkou, s preliezkami a veľa ďalšími prekvapeniami. V blízkosti Skalnatého plesa vo výške 1 786 metrov sa nachádza astronomické a meteorologické observatórium. Okrem zábavy si môžete na terase reštaurácie Panorama vychutnať parenú buchtu, či iné horské špeciality. 


Nakupujte on-line na: www.gopass.sk

Zľavy a body za každý nákup s kartou GOPASS.


HORSKÉ KÁRY


V prevádzke počas víkendu 6. a 7. jún 2020 aj horské káry v Tatranskej Lomnici. 

Mountain káry sú zábavné a hlavne jednoduché na ovládanie. Sú vhodné pre všetky vekové kategórie,od detí vo veku 12 rokov až po dôchodcov. Pri svojej jazde máte k dispozícii dve brzdy na regulovanie rýchlosti, čo vám zaručí jednoducho a bezpečne zdolávať zákruty a nástrahy trate. 

Horské káry si môžete užiť na 3km dlhej trati z medzistanice Štart do Tatarnskej Lomnice.


HREBIENOK

Vyvezte sa pozemnou lanovkou zo Starého Smokovca do výšky 1 272 m.n.m. Prepravte sa pohodlne za 7 minút a prekonajte výškový rozdiel 255 m.n.m. a sledujte spolu so svojimi deťmi rozmanitosť prírody. Svoje ratolesti môžete zobrať za svetelnými ilúziami, či virtuálnou realitou do interaktívnej galéria svetla - Kvantaria na Hrebienku. Hlad, či smäd budete môcť zahnať s horskými špecialitami v reštaurácií Hrebienok. 


SOLISKO

Poďte na jeden z najnižšie a najľahšie dostupných vrchov vo Vysokých Tatrách. Na južnom okraji horstva sa nachádza Predné Solisko, ktoré  vo výške  2093 m.n.m. poskytuje výhľad do Mlynickej aj Furkotskej doliny. Vyvezte sa k najkrajším panoramatickým výhľadom 4-sedačkovou lanovkou Solisko Express z údolnej stanice Štrbského Plesa až do výšky 1 814 m.n.m .