Aj tento rok, avšak v novom vylepšenom formáte,čakajú rodiny s deťmi nevšedné dobrodružstvá vďaka eko – friendly projektu Tatranská divočina. Opäť o čosi zaujímavejšia, opäť o čosi dobrodružnejšia, avšak stále plná napínavých etáp po celých Tatrách.

Deti zábavno – edukatívnou formou spoznajú najkrajšie a najzaujímavejšie miesta Tatier. Naši 4 zvierací kamaráti - svišť Jurko, orol Karol, medveď Kubo a kamzík Pirin budú Vašimi sprievodcami a zároveň pomocníkmi.

Tento rok je pripravených 7 dobrodružných etáp a novinkou je 5 úloh na voľný čas s názvom „Zahraj sa“. Brožúra plná napínavých príbehov, zábavy a dobrodružstiev spríjemní chvíle v Tatrách nie len deťom ale i rodičom. Okrem zážitkov môžete získať aj skvelé ceny.

Čaká Ťa 7 zaujímavých, záhadných a náučných etáp Tatranskej divočiny:

1. PALACINKOVÉ DOBRODRUŽSTVO MEDVEĎA KUBA, Tatranská Lomnica – okolie Apres ski baru

Všetky zvieratká sú od nepamäti veľkí jedáci. Všetky dobre vedia, že tie najlepšie palacinky v Tatrách sú práve v Apres ski bare. Vybrali sa tam teda za ich obľúbenou dobrotou. Ako tak maškrtili, chuť palaciniek ich úplne opantala a zvieratká zablúdili. Ak sa poriadne poobzeráš, nájdeš ich a čo to sa o nich podozvedáš. Uvidíš, čím sa tatranské zvieratká líšia, no tvojou úlohou bude zistiť, čo majú spoločné.


2. PRÍBEH O ORLOVI, Lomnické sedlo

Lomnické sedlo ukrýva príbeh o tom, ako orol stretol hada. Ak si tento príbeh prečítaš, určite sa niečo múdre priučíš. Nebude to však také ľahké! Najprv sa prejdi z údolnej stanice lanovky na Lomnické sedlo až k Veľkej Lomnickej veži. Po ceste maj oči otvorené a hľadaj tabuľky s otázkami, ktorých správne riešenie ti odhalí šifru. V Lomnickom sedle je tiež ukryté tajomné koleso pravdy. Ak správne vložíš získanú šifru, koleso ti skompletizuje príbeh a ty sa dozvieš ako stretnutie orla a hada dopadlo.


3. STRATENÝ LIST KAMZÍKA PIRINA, Skalnaté pleso

Náš nezbedný kamzík Pirin niesol vo vrecku dôležitú správu. Ako bežal okolo Skalnatého plesa, list mu vypadol a silný vietor ho roztrhal na niekoľko malých kúskov. Jediný, kto videl kam kúsky papiera letia bol orol Karol. Keďže Karol je starý vojnový veterán,  zaznamenal všetky miesta kam kúsky listu dopadli pomocou GPS súradníc. Chceš vedieť ako správu niesol Pirin? Vyber sa na Skalnaté pleso, zadaj polohu roztratených častí listu do navigácie a pomôž ich kamzíkovi nájsť a poskladať.


4. STRETNUTIE S TATRANSKÝMI KAMARÁTMI, Skalnaté pleso - Kamzíkovo

Tatranské zvieratká vymýšľajú každý deň nové a nové huncútstva. Jedného dňa sa rozhodli zahrať na schovávačku. Poskrývali sa v novom detskom parku Kamzíkovo na Skalnatom plese. Ak ich všetky nájdeš a správne zapíšeš do tajničky podľa indícií, určite rozlúštiš hľadané slovo tejto „skrývačkovej“ etapy.


5. PRÍBEH O TOM, AKO OROL KAROL CHCEL BYŤ KRÁĽOM, Hrebienok

Čo je svet svetom, zvieratká z Javorovej doliny odjakživa nažívali spolu v pokoji a v dobrom susedstve. Ako to už býva, občas sa síce poškriepili pre nejakú taľafatku, no zakaždým si nezhody medzi sebou vyriešili. Lakomca potrestali, lenivého vysmiali a nepolepšiteľného nespratníka jednoducho vyhnali von z doliny, len sa tak za ním zaprášilo.Raz kohosi napadlo, že by bolo vari najlepšie, keby spomedzi seba vybrali jedného, ktorý by všetky spory spravodlivo rozsúdil a toho by musel každý na slovo poslúchať. Chceš vedieť ako povesť pokračuje a rozlúštiť túto etapu. Prejdi sa z Hrebienka k Vodopádom Studeného potoka a pozorne sleduj indície.


6. NÁVŠTEVA Z TATRANSKÝCH LESOV, Hrebienok – Skalnaté pleso

Prechádzka magistrálou medzi Skalnatým plesom a Vodopádmi Studeného potoka patrí medzi najkrajšie túry v Tatrách. Vedia to aj naši štyria zvierací kamaráti. Aby sa však nenudili pozvali so sebou na prechádzku ďalšieho obyvateľa Tatier. Chceš vedieť kto šiel s nimi? Absolvuj danú trasu aj ty a stretni sa so zvieratkami. Každé z nich ti čo to o ňom prezradí. Na konci určite zistíš kto to je.


7. TAJOMSTVO ŠTRBSKÉHO PLESA, Štrbské Pleso

Viete podľa čoho je pomenované Solisko? Túto otázku si kladie aj náš kamarát svišť Jurko. Zatiaľ sa mu toto tajomstvo nepodarilo odhaliť. Pomôžeš mu? K odhaleniu tajomstva Ti pomôžu indície, ktoré nájdeš podľa mapy Štrbského Plesa postupne od jazera až po chatu. Tvoje indície budú obrázky. Tak do toho!


SÚŤAŽ

Vyrieš záhady a úlohy Tatranskej divočiny a súťaž o super ceny pre celú rodinu!

Odfoť sa s brožúrkou Tatranskej divočiny počas riešenia úloh, pochváľ sa zaujímavými fotografiami zdieľaním na facebooku skupiny Vysoké Tatry - Hory zážitkov v záložke "Sútaž"  a vyhraj na konci júla tieto super ceny:

1.      Celodenný vstup do aquaparku Tatralandia (SR) pre 4 osoby
2.      Celodenný vstup do aquaparku Gino Paradise Bešeňová (SR) pre 4 osoby
3.      Výlet lanovkami na Chopok v Nízkych Tatrách pre 4 osoby
4.      Celodenný vstup do aquaparku Moravia (Pasohlávky pri Brne, ČR) pre 4 osoby
5.      Celodenný vstup do zábavného parku Śląskie Wesołe Miasteczko (Chorzów, Katowice PL)
6.      Celodenný skipass v lyžiarskom stredisku Tatranská Lomnica alebo Štrbské Pleso pre 4 osoby


Mapy Tatranskej divočiny