Tatranská galéria ľadových majstrov

HREBIENOK

Galéria ľadových majstrov

Od 12.3.2023 je prevádzka Tatranskej galérie ľadových majstrov v zimnej sezóne 22/23 UKONČENÁ.

Ľadová krása už má svoje miesto - je ním vysokotatranský Hrebienok, a to vďaka 9. ročníku už tradičného podujatia TATRY ICE MASTER.  

Počas dvoch dní ľadoví sochári z desiatich krajín sveta vdýchli život 50-tim tonám ľadu a premenili ch na 35 unikátnych ľadových sôch. 

Šikovní sochári a umelci pracovali s 50-timi tonami ľadu na rôznych motívoch a témach.

Prvý deň sa popasovali s témou - ŽENA ako symbol života a druhý súťažný deň s témou - Sci-fi obraz sveta v budúcnosti. 

 


Ľadové sochy, ktoré počas dňa umelci vytvorili, sú od zotmenia nasvietené, čím sa umocní dizajn a krása jednotlivých sôch. Jednu časť sôch ľadoví rezbári vytvorili popri budove lanovky a druhú v druhej kupole vedľa Tatranského ľadového Dómu. Sochy umiestnené v kupole - Galéria ľadových majstrov bude v prevádzke až do skončenia zimnej sezóny, resp. do konca apríla 2023. Druhá časť sôch bude ponechaná na otvorenom priestranstve, kým ich počasie neroztopí. 

Srdečne vás pozývame do areálu ľadovej krásy vychutnať si nezabudnuteľné ľadové umenie, ktoré vyniká v špeciálnom farebnom posvietení.Na Hrebienok k Tatranskému Dómu vás pohodlne vyvezie pozemná lanovka zo stanice Starý Smokovec. Lístky na lanovku si môžete komfortne zakúpiť na pokladni v Starom Smokovci, alebo online na gopass.travel 

V termíne od 2.10. - 6.10.2023 bude mimo prevádzku lanovka na Lomnický štít.

VIAC INFO