Tatranská Lomnica

Rodinné stredisko pod Lomnickým štítom

Vysoké Tatry ponúkajú množstvo služieb a zážitkov. Prekrásne výhľady, prvotriedne služby si užijete v jednom z TOP stredísk v Tatranskej Lomnici.  


Turistické stredisko s pestrou históriou láka mnoho návštevníkov počas celého roka a predstavuje akúsi vstupnú bránu do Vysokých Tatier. Tatranská Lomnica sa nachádza severne od Popradu a leží pod majestátnym Lomnickým štítom. Pohľad z hora je však o niečo zaujímavejší, pozerať sa na svet z 2634 m n. m. je úplne iný zážitok. 

LANOVKY V STREDISKU

Stredisko spĺňa najmodernejšie požiadavky technickej úrovne potrebnej do vysokotatranskej horskej oblasti. Stredisko je vynovené, pribudli nové zjazdovky ako aj lanovky.

Čítať viac

ZJAZDOVKY & TRATE

Lyžiarske stredisko Tatranská Lomnica patrí k najvyššie položeným strediskám a môže sa pýšiť z jednou z najstrmších zjazdoviek na Slovensku - čierna zjazdovka Lomnické sedlo s prevýšením až 1300 m. Najdlhšia carvingová trasa teda dosahuje dĺžku až 6,5 km z 2190 m naspäť do údolnej stanice Tatranská Lomnica 880 m a šírku až 60 m. 

Lyžiarske stredisko sa vyznačuje rozmanitosťou, každý si tu nájde to svoje. V spodnej časti strediska sa nachádzajú modré zjazdovky určené pre začiatočníkov, stredný úsek v blízkosti prestupnej stanice Štart sa nachádzajú zjazdovky určené pre stredne pokročilých lyžiarom.

Milovníci lyžovačky a skúsení lyžiari sa potešia najmä úsekom v nadmorských výškach 1751 m v okolí populárnej destinácia Skalnaté Pleso. Vrchný úsek, už legendárna zjazdovka Lomnické sedlo je určená tým najlepším lyžiarom. Zjazdovky sú neustále upravované, ak si však chcete užiť pravý adrenalín, freeride si užijete v severozápadnej Franzúzskej mulde.  


SKIALPINIZMUS A BEŽKOVANIE
SKIALPINIZMUS A BEŽKOVANIE

Tatranská Lomnica ponúka špeciálny areál s takmer 3 km upravovanou zjazdovkou ,,Hlboká - Jamy,, pre bežecké lyžovanie, ktorá sa nachádza severozápadne od nástupnej stanice na 4 miestu kabínkovú lanovú dráhu. Skialpinisti sa môžu tešiť na vyznačené trasu pre skialpinistické lyžovanie smerujúcu naprieč celé stredisko až do nadmorskej výšky 2190 m. V stredisku sa nudiť rozhodne nebudete, k dispozícií vám bude viac ako 12 km zjazdoviek.


VÝLETY LANOVKAMI

Doprajte si nezabudnuteľné okamihy s rodinou a priateľmi v nadmorských výškach až 2634 m

Vyberte sa s rodinou na výlet na Skalnaté Pleso - populárnu turistickú destináciu alebo pokračujte ešte vyššie na druhý najvyšší štít Vysokých Tatier - Lomnický štít. Vyvezte sa nad oblaky a prežite neopakovateľné výhľady na okolité štíty najmenších veľhôr sveta. Počas letnej sezóny je pre peších turistou prístupná aj destinácia Lomnické sedlo, kde sa dostanete zo Skalnatého Plesa na sedačkovej lanovej dráhe. PROGRAM

Bohatý program zábava na svahu a nové zážitky, ktoré nemôžete premeškať


UBYTOVANIE VO VYSOKÝCH TATRÁCH

Dovolenkujte vo Vysokých Tatrách a ubytujte sa vo vysokotatranských hoteloch siete TMR

Tatranská Lomnica je jedným z najznámejších stredísk  na Slovensku a umožní vám prežiť dovolenku vašich snov.