Výlet lanovkou na Skalnaté Pleso

1751 m n. m.

Príďte si pozrieť najobľúbenejšie turistické miesto - Skalnaté pleso do výšky 1 751 metrov. Z údolnej stanice v Tatranskej Lomnici  vás vyvezie oranžová 6-miestna sedačková lanovka na medzistanicu Štart, odkiaľ Vás na Skalnaté pleso vyvezie nová moderná 15-miestna gondola. Okolie plesa je ako stvorené na vychádzky alebo túry. V blízkosti Skalnatého plesa vo výške 1 786 metrov sa nachádza astronomické a meteorologické observatórium. Observatórium bolo založené v roku 1943 keď boli vykonané jeho prvé pozorovania. Jeho súčasťou je hvezdáreň. Oddychovať a chytať bronz môžete v  jednej z najvyššie položených reštaurácii vo Vysokých Tatrách Reštaurácia Skalnaté pleso, ktorej slnečná terasa poskytuje prekrásne panoramatické výhľady na okolité skalné štíty alebo na najstrmšiu zjazdovku na Slovensku - Lomnické sedlo. Nakupujte on-line na: gopass.travel

Získajte zľavy za každý nákup.


TIP: Prístup na Skalnaté Pleso vedie z Tatranskej Lomnice na medzistanicu Štart sedačkovkou lanovkou a následne z medzistanice Štart na Skalnaté Pleso kabínkovou lanovkou, alebo zeleným turisticky značkovaným chodníkom z Tatranskej Lomnice, červeným značkovaným chodníkom tatranskej magistrály od Zamkovského chaty a červeným značkovaným chodníkom tatranskej magistrály od Chaty pri Zelenom plese.


Gastronámia a zážitky


Večera pod hviezdami

Zažite netradičnú večeru priamo pod tatranskými hviezdami a vychutnajte si tak nočnú atmosféru hôr. Počas tohto zážitkového večera je pre vás pripravená jazda lanovkou na Skalnaté Pleso, skvelá večera v modernej reštaurácií Panorama a jedinečný zážitok v podobe pozorovania hviezdného neba a odborného výkladu od vedcov zo Slovenskej Akadémie Vied.


Viac infoGaléria Encián

Dom umenia - kunsthalle sa špecializuje na podporu mladého umenia. Galéria poskytuje mladým umelcom bezplatný priestor na výstavy sochárstva, rezby a fotografie v jednej časti, a na výstavy maľby v druhej časti. Verejnosť má bezplatný vstup a naši dobrovoľníci sú k dispozícii na pomoc a podporu návštevníkom. Úsilie Galérie Encián je venované propagácii a podpore moderného umenia a umožneniu umelcom zviditeľniť svoje diela bezplatne. Každý rok v galérii nájde nové diela, ktoré stoja zato.


Viac infoNavigácia do strediska Tatranská Lomnica


Dopravte sa pohodlne autom do strediska Tatranská Lomnica, odkiaľ vás vyvezie 4-miestna kabínková lanovka na medzistanicu štart a odtiaľ 15-miestna moderná gondola na Skalnaté pleso.