Výlet lanovkou na Hrebienok

1285 m n. m.

Vitajte na Hrebienku, centrum Vysokých Tatier. Miesto kde sa spája divoká krása prírody s komfortom modernej turistiky! Prístup na Hrebienok je jednoduchý – zo Starého Smokovca sa sem dostanete pohodlnou pozemnou lanovkou. Lanovka vám počas jazdy odhalí panoramatické výhľady na majestátne štíty hôr ako Slavkovský štít alebo Lomnícký štít a iné. 

Po celodennej námahe si môžete oddýchnuť v Hrebienok restaurant. Reštaurácia ponúka tradičné jedlá pripravené z čerstvých surovín. Či už ste dobrodruh, ktorý miluje adrenalín, alebo hľadáte miesto na relax a načerpanie nových síl, Hrebienok je tou správnou destináciou. S priateľskou atmosférou a nezabudnuteľnými zážitkami sa stane vaším obľúbeným útočiskom v horách. Nechajte sa očariť krásou Vysokých Tatier a objavte čaro Hrebienka, kde príroda a komfort kráčajú ruka v ruke.Nakupujte on-line na: gopass.travel

Získajte zľavy za každý nákup.


Na Hrebienku zažijete nezabudnuteľné dobrodružstvá v srdci tatranskej prírody. Pridajte sa k nám a vyskúšajte vzrušujúce zimné či letné aktivity. Hrebienok je vývhodniskovým bodom niekoľkých populárnych túr vo Vysokých Tatrách, ako napríklad: túra k vodopádom Studeného potoka, túra na Rainerovu chatu, ktorá ponúka úchvatné výhľady na okolité vrcholy, alebo pre tých, ktorí majú rádi dlhšie túry, od Hrebienka sa dá pokračovať až na Sliezsky dom alebo ďalšie horské chaty v Tatrách.

V zime na vás čaká sánkovanie po najdhlšiej sánkarskej trati vo Vysokých Tatrách. Okrem sánkovania si tu môžete vychutnať aj letnú či zimnú turistiku alebo len pokojné prechádzky po nádhernej krajine. Hrebienok ponúka niečo pre každého, či už hľadáte adrenalínové zážitky, alebo relaxáciu v prírode. 


Medveď Kubo

Na Hrebienku vás čaká privíta socha medveďa KUBA, ktorý dohliada nato, aby sa turisti cítili bezpečne. Okrem toho sa s ním môžete odfotiť a odniest si domov krásnu spomienku s obľúbeného Hrebienku nad ktorým sa vyníma dominantný Lomnický štít.

Patrón Hrebienka, 2,4 metrový železný Medveď Kubo, pricestoval až z Trebišova. Váži 350 kg, jeho zuby sú zo železných klinov a oči sú vyrobené z polodrahokamov.


Príjemná zóna

Okrem medveďa Kuba nájdete na Hrebienku aj Príjemnú zónu, ktorej vstup stráži niekoľko drevených medvedíkov. Na Dolnej lúke v samotnej príjemnej zóne sa nachádza ďalších 10 medveďov z dreva. Návštevníci príjemnej zóny si budú môcť medvede prezrieť a dokonca si pri nich aj počas vysokohorských vychádzok a túr oddýchnuť na pohodlných ležadlách.Okrem toho, vás v príjemnej zóne čaká množstvo náučných tabúľ na ktorých nájdete rôzne druhy medveďov z celého sveta. 


Gastronámia a zážitkyMedvedie dni

Nový formát obľúbeného podujatia Medvedie dni sa koná každý rok na Hrebienku vo Vysokých Tatrách. Podujatie prináša divadelné a zábavné zážitky pre všetky rodiny s deťmi. Návštevníci sa môžu tešiť na interaktívne divadlá, vzdelávacie stanovištia o prírode, zvieratách a živote v Tatrách, ako aj na tradičné hry, ilúzie a ďalšie aktivity. V areáli podujatia nebudú chýbať atrakcie ako medvedie lezenie, medvedí brloh, ukážky horskej záchrannej služby a stanovište horských nosičov.


Viac info


Kvantárium

Na vysokotatranskom Hrebienku vznikla novinka - interaktívna galéria svetla - Kvantárium. Zrekonštruovali sme ľavé prízemné krídlo momentálne zatvoreného hotela Hrebienok a v týchto priestoroch následne vzniklo osem miestností, v ktorých uvidíte rôzne audiovizuálne multimediálne show, vyskúšate si aj niekoľko interaktívnych exponátov a spolu s nami objavíte fyzikálne javy, ktoré sa nachádzajú za našimi špeciálnymi objektami v Kvantariu. Prehliadka je teda nielen vizuálne atraktívna a pekná ale aj náučná.


Viac info


Tatranský dóm

Najnavštevovanejšia atrakcia vo Vysokých Tatrách. Téma Tatranského dómu je stále iná. Tatranský ľadový dóm na Hrebienku - nezameniteľný zimný skvost Vysokých Tatier! Každoročne tento impozantný ľadový palác vytvára nezabudnuteľné zážitky pre návštevníkov všetkých vekových kategórií. Svojou jedinečnou architektúrou a prepracovanými ľadovými štruktúrami púta pozornosť návštevníkov z celého sveta.


Viac infoNavigácia do strediska Starý Smokovec


Dopravte sa pohodlne autom do strediska Starý Smokovec, odkiaľ vás vyvezie pozemnou lanovkou na Hrebienok.