Starý Smokovec • Hrebienok

Hrebienok (1285m) je atraktívnym cieľom návštevníkov Vysokých Tatier. Najstaršie turistické centrum Starý Smokovec je dopravným uzlom mesta Vysoké Tatry. Osada je odbočkou na Hrebienok - východiskový bod mnohých turistických trás. Vyvezte sa pozemnou lanovkou zo Starého Smokovca do výšky 1 272 m.n.m. a zažite pocit, ktorý mala aj anglická kráľovná Alžbeta pri návšteve Vysokých Tatier.

LANOVKY, ZJAZDOVKY A VLEKY

Do obľúbenenej destinácie Hrebienok vás vyvezie pozemná lanová dráha. Prepravte sa pohodlne za 7 minút a prekonajte výškový rozdiel 255 m.n.m. Počas zimnej sezóny sa v srdci Starého Smokovca prevádzkuje lyžiarske stredisko Jakubková lúka.

Čítať viac!

Na Hrebienku vás čaká privíta 350kg vážiaci medveď KUBO, ktorý dohliada nato, aby sa turisti cítili bezpečne. Okrem toho sa s ním môžete odfotiť a odniest si domov krásnu spomienku s obľúbeného Hrebienku nad ktorým sa vyníma dominantný Lomnický štít.

Patrón Hrebienka, 2,4 metrový železný Medveď Kubo, pricestoval až z Trebišova. Váži 350 kg, jeho zuby sú zo železných klinov a oči sú vyrobené z polodrahokamov.


Okrem medveďa Kuba nájdete na Hrebienku aj Príjemnú zónu, ktorej vstup stráži niekoľko drevených medvedíkov. Na Dolnej lúke v samotnej príjemnej zóne sa nachádza ďalších 10 medveďov z dreva. Návštevníci príjemnej zóny si budú môcť medvede prezrieť a dokonca si pri nich aj počas vysokohorských vychádzok a túr oddýchnuť na pohodlných ležadlách.Okrem toho, vás v príjemnej zóne čaká množstvo náučných tabúľ na ktorých nájdete rôzne druhy medveďov z celého sveta. 


KVANTÁRIUM

Na vysokotatranskom Hrebienku vznikla novinka - interaktívna galéria svetla - Kvantárium. Zrekonštruovali sme ľavé prízemné krídlo momentálne zatvoreného hotela Hrebienok a v týchto priestoroch následne vzniklo osem miestností, v ktorých uvidíte rôzne audiovizuálne multimediálne show, vyskúšate si aj niekoľko interaktívnych exponátov a spolu s nami objavíte fyzikálne javy, ktoré sa nachádzajú za našimi špeciálnymi objektami v Kvantariu. Prehliadka je teda nielen vizuálne atraktívna a pekná ale aj náučná.


SLUŽBY

Starý Smokovec je strediskom s podmanivou atmosférou a tradíciou s pestrou ponukou kvalitných služieb. V prevádzkach Tatry Motion vás oblečieme od hlavy až po päty na sánkovačku, či lyžovačku. V požičovni a servise sa postaráme o vašu výstroj na sánkovačku. Spoznajte pravú tatranskú gastronómiu v reštaurácii Hrebienok alebo sa rozmaznávajte v Granndhoteli Starý Smokovec. 

 


REŠTAURÁCIA HREBIENOK

Predtým ako nasadnete na pozemnú lanovku smerom dole do Starého Smokovca, môžete svoj výlet obohatiť o príjemné chute horských špecilít z reštaurácie Hrebienok. Reštaurácia, ktorá disponuje aj veľkou slnečnou terasou s výhľadom na štíty a doliny vás ohúri práve jej dizajnom. Koncept reštaurácie Hrebienok je venovaný obyvateľovi Tatier - medveďovi hnedému. Vychutnať si môžete napríklad veľkú parenú buchtu, guláš, kapustnicu, ryby, či iné špeciality. 


UBYTOVANIE VO VYSOKÝCH TATRÁCH

Dovolenkujte vo Vysokých Tatrách a ubytujte sa vo vysokotatranských hoteloch siete TMR

Starý Smokovec je jedným z najznámejších stredísk  na Slovensku a umožní vám prežiť dovolenku vašich snov.