Oznam

Vážení klienti, bezbariérová prístupová trasa k lanovej dráhe na Hrebienku (chodníkový most) je aktuálne z dôvodu rekonštrukčných prác mimo prevádzku. Prosíme na východ z nástupišťa použite vyhradenú trasu. Ďakujeme za pochopenie.

Hrebienok

Hrebienok (1,285m) is a very popular tourist destination in the High Tatras. The oldest tourist centre Starý Smokovec is a significant crossing station of the town of Vysoké Tatry. From the settlement of Starý Smokovec one can easily get to Hrebienok – a starting point for several tourist trails. Take a funicular from Starý Smokovec to the altitude of 1,272 m and enjoy the same feeling as Her Majesty, Queen Elizabeth II. could when she visited the High Tatras. It takes 7 minutes only to surmount a vertical drop of 255 m. Hrebienok is a popular starting point for hiking trips to valleys of Veľká and Malá Studená dolina or to Slavkovský štít (peak). Recharge your batteries after a strenuous hiking trip at the Snack bar of Hrebienok. It is located inside the building of the upper funicular station. It is an ideal place for family meetings, just a stone´s throw to embark or disembark the funicular.


Hrebienok has another attraction! 350 kg heavy Kubo the Bear will be looking after the safety of tourists. Visitors can also have a picture taken with him and the dominating Mt. Lomnický štít in the background, which used to be called “grandpa” by local Tatra inhabitants.

The patron of Hrebienok, 2.4-metre long Kubo the Bear of iron, was brought from Trebišov. He weighs 350 kg, his teeth are made of iron spikes and eyes of semi-precious stones.

Besides Kubo, there has been a new relax zone in the area of Hrebienok since 29th July 2015.  Five sculptors needed three days to carve out and place 5 other bears of wood in the relax zone on Dolná lúka (Lower Meadow). Visitors can have a look at them and even relax on comfortable deckchairs next to them if they need a break during their hiking trips. 


Okrem medveďa Kuba nájdete na Hrebienku aj Príjemnú zónu, ktorej vstup stráži niekoľko drevených medvedíkov. Na Dolnej lúke v samotnej príjemnej zóne sa nachádza ďalších 10 medveďov z dreva. Návštevníci príjemnej zóny si budú môcť medvede prezrieť a dokonca si pri nich aj počas vysokohorských vychádzok a túr oddýchnuť na pohodlných ležadlách.Okrem toho, vás v príjemnej zóne čaká množstvo náučných tabúľ na ktorých nájdete rôzne druhy medveďov z celého sveta. 


Na vysokotatranskom Hrebienku vznikla novinka - interaktívna galéria svetla - Kvantárium. Zrekonštruovali sme ľavé prízemné krídlo momentálne zatvoreného hotela Hrebienok a v týchto priestoroch následne vzniklo osem miestností, v ktorých uvidíte rôzne audiovizuálne multimediálne show, vyskúšate si aj niekoľko interaktívnych exponátov a spolu s nami objavíte fyzikálne javy, ktoré sa nachádzajú za našimi špeciálnymi objektami v Kvantariu. Prehliadka je teda nielen vizuálne atraktívna a pekná ale aj náučná.


Predtým ako nasadnete na pozemnú lanovku smerom dole do Starého Smokovca, môžete svoj výlet obohatiť o príjemné chute horských špecilít z reštaurácie Hrebienok. Reštaurácia, ktorá disponuje aj veľkou slnečnou terasou s výhľadom na štíty a doliny vás ohúri práve jej dizajnom. Koncept reštaurácie Hrebienok je venovaný obyvateľovi Tatier - medveďovi hnedému. Vychutnať si môžete napríklad veľkú parenú buchtu, guláš, kapustnicu, ryby, či iné špeciality.  

Navigácia do strediska Tatranská Lomnica


Dopravte sa pohodlne autom do strediska Tatranská Lomnica, odkiaľ vás vyvezie 4-miestna kabínková lanovka na medzistanicu štart a odtiaľ 15-miestna moderná gondola na Skalnaté pleso.