Výlet lanovkou na Lomnický štít

2634 m n. m.

Vyberte sa s rodinou na nezabudnuteľný výlet na Lomnický štít, druhý najvyšší vrchol Vysokých Tatier! Zažite nádherné výhľady a pokoj tatranskej prírody. Z údolia v Tatranskej Lomnici vás 6-miestna oranžová sedačková lanovka, alebo 4-miestna kabínková lanovka dopraví na medzistanicu Štart. Odtiaľ vás moderná 15-miestna gondola pohodlne vyvezie na Skalnaté pleso, kde sa nachádza vrcholová stanica a prestupná stanica na Lomnický štít. Skalnaté pleso, obklopené majestátnymi štítmi, je skvelým miestom na krátku prestávku a občerstvenie. Z tohto bodu vás čaká jedinečný zážitok – jazda unikátnou 14-miestnou visutou červenou lanovkou, ktorá prekonáva 855 metrové prevýšenie za 8,5 minúty. Výstup na Lomnický štít je nezabudnuteľným zážitkom, kde si môžete vychutnať úchvatný panoramatický výhľad na celé Tatry a okolitú krajinu. Po príchode na vrchol si oddýchnite v štýlovej kaviarni Dedo, ktorá ponúka nielen vynikajúcu kávu, ale aj atmosféru, ktorá vás pohltí. Nezabudnite si so sebou vziať fotoaparát, aby ste mohli zachytiť tieto jedinečné chvíle a zážitky!Ako si zakúpiť lístok na Lomnický štít?


Nakupujte on-line na: gopass.travel

Získajte zľavy za každý nákup.


História visutej lanovky

Visutá lanovka na Lomnický štít je fascinujúcim dielom ľudskej vytrvalosti a technickej zručnosti. Predstavte si, ako materiál na výstavbu tejto lanovky nosili na chrbtoch až na vrchol ľudia z okolitých obcí. Táto lanovka, postavená na popud riaditeľa Štátnych kúpeľov Tatranská Lomnica Juraja Orságha, bola realizovaná už v roku 1936 a slávnostne otvorená v roku 1941.

Trasa lanovky má dve časti:  z Tatranskej Lomnice na Skalnaté pleso s medzistanicou Štart, ktorá v minulosti slúžila ako štartovacia stanica pre sánkarskú a bobovú dráhu ku Grandhotelu Praha. Zaujímavosťou je, že materiál na výstavbu lanovky bol na Skalnaté pleso dovezený koňmi, zatiaľ čo na Lomnický štít ho vyviezli ľudia, ktorí na vrchol vyviezli takmer 300 ton materiálu do výšky 2 634 metrov.

Lanovku stavalo približne 70 ľudí z Lendaku, Spišskej Belej a Kežmarku. Jedno montážne lano nieslo vo svojich rukách na štít 36 nosičov. Budovy lanoviek boli vytesané z kameňa použitého z neďalekého kameňolomu. Táto lanovka je dodnes symbolom spojenia medzi človekom a majestátnou prírodou Tatier.Nahliadnite do nástupnej stanice lanovky na Lomnický štít vďaka virtuálnej prehliadke


Botanická záhrada endemitov

Objavte kúzlo botanickej záhrady endemitov na Lomnickom štíte. Táto jedinečná záhrada vás uchváti nielen nádherným výhľadom, ale aj obnovenými obrázkovými tabuľami, ktoré prinášajú zaujímavé informácie o rastlinných endemitoch. Záhrada, stvorená samotnou matkou prírodou, je miestom, kde sa krása a vzácnosť stretávajú v dokonalej harmónii. Pri prechádzke týmto miestom budete mať možnosť spoznať unikátne druhy rastlín, ktoré sa vyskytujú len v tejto oblasti, a oceniť ich význam pre ekosystém.


Gastronámia a zážitky


Noc na Lomnickom štíte

Objavte nezabudnuteľné zážitky na Lomnickom štíte! Prežite noc v najvyššie položenom apartmáne v strednej Európe a nechajte sa okúzliť čarovnou atmosférou Vysokých Tatier. Predstavte si pokojný spánok vo výške 2 634 metrov, kde sa nočná obloha zdá byť na dosah ruky. Využite túto jedinečnú príležitosť a zažite neopakovateľné chvíle obklopení nádhernou prírodou. 


Rezervovať teraz


Raňajky na Lomnickom štíte

Zažite nezabudnuteľné ráno na jednom z najvyšších vrchov Slovenska! Ponúkame vám jedinečnú možnosť vychutnať si skvelé raňajky s panoramatickým výhľadom na majestátne Vysoké Tatry. Vytvorte si spomienky na tento nezabudnuteľný zážitok, ktorý spojí krásu prírody s lahodnými raňajkami. V ponuke máme Classis alebo Vip. Nechajte sa unášať atmosférou a pohľadmi, ktoré vás inšpirujú a nabíjajú energiou


Viac info


Legenda o dedovi

V roku 1770, kedy ešte neexistovala Tatranská Lomnica, rodina Fabryová z Kežmarku nazvala Lomnický štít „DEDO“ v domnení, že ide o najvyšší štít Tatier. Práve z Kežmarku pripomína tento štít deda s dlhým nosom a dlhou bradou.. Dobyť Deda bývalo najsmelšou vidinou mládencov z okolia, ktorí o ňom hovorili ako o nedobytnom. Teraz máte možnosť „dobyť“ aj vy legendárneho Deda. Navigácia do strediska Tatranská Lomnica


Dopravte sa pohodlne autom do strediska Tatranská Lomnica, odkiaľ vás vyvezie 4-miestna kabínková lanovka na medzistanicu štart a odtiaľ 15-miestna moderná gondola na Skalnaté pleso.