Buď chlap!

2023

Premiéra filmu už čoskoro!

Vo filme režiséra Michala Samira si hlavné úlohy zahrajú Jakub Prachař, Tereza Ramba, Ondřej Sokol a ďalší. Dej príbehu je romantický a s množstvom vtipných scén.

Opisuje príbeh Pavla, typického predstaviteľa svojej generácie. V tridsiatich piatich rokoch stále žije so svojou matkou, pracuje ako fotograf na priemerných zákazkách a berie život na ľahkú váhu, kým nestretne svoju detskú lásku Terezu. A pretože jeho staré city nezhrdzaveli, rozhodne sa stať mužom, o ktorom si myslí, že by ho Tereza mohla milovať.

"Rozhodne sa ísť do Tatier, kde sa koná kurz pre "skutočných mužov". To, že aj uprostred roka môžete zamrznúť v rieke alebo sa pošmyknúť na snehu, ho prekvapuje," vysvetlil motiváciu konania svojej postavy herec Jakub Prachař.

"Je to taká 'feel good' komédia. Je o chlapcovi, ktorý sa rozhodne presvedčiť svoju lásku z detstva že je skutočný muž. A tak sa vydá na "chlapský" kurz do Tatier, ale nedopadne to tak, ako očakával...," povedal režisér Michal Samir, ktorý má na konte filmy ako Hana, Polednice, Profesor T. či Iveta. Spolu s producentmi Monikou a Janom Schwarczovými sa dohodli, že hlavnú úlohu by mal stvárniť herec Jakub Prachař. "Bola to jasná voľba a bol som veľmi rád, že to vyšlo. Myslím si, že Kuba je oveľa lepší herec, ako si niektorí myslia," povedal režisér. 

Takmer od začiatku bolo jasné aj spojenie hlavnej postavy s herečkou Terezou Rambovou. "Vždy je veľmi ťažké nájsť ústrednú dvojicu, ktorá by fungovala. Aj vo svete nájdete veľa príkladov, keď sa vyberú veľké hviezdy, ale film nakoniec vôbec nefunguje, pretože herci spolu nefungujú. A zistili sme, že Kuba a Teresa sú úplne presní, pokiaľ ide o túto chémiu," vysvetlil Michal Samir. 

Matka dvoch detí si natáčanie so svojím hereckým partnerom užívala. "Kuba je jeden z mála českých hercov, s ktorými som nikdy nič nenatočil. Ale poznáme sa už dlho a sme dlhoroční priatelia. A vždy je príjemné pracovať s niekým, koho poznáte, môžete sa od toho odpútať," zverila sa Tereza Ramba. "S Terezou sa pracuje perfektne, má za sebou veľa filmov, takže je to dobré," dodal Jakub Prachař o svojej hereckej partnerke. 

Počas prvých dní natáčania sa na scéne objavili aj Ester Geislerová, Sabina Remundová, Naďa Konvalinková, Ivana Chýlková, Igor Bareš a Ondřej Sokol. "Režiséra poznám od jeho filmu Hany, Moniku a Honzu poznám 15 rokov, mám tu deti a rodinu, na tomto natáčaní sa cítim ako doma," dodala Tereza Ramba.

Buď chlap! (2023) oficiální HD teaser

v kinech od: 23. 3. 2023 Bioscop | odebírat kanál: http://goo.gl/Zh6erO náš web: http://www.totalfilm.cz Pavlovi (Jakub Prachař) sice táhne na čtyřicet, ale stále ještě úplně nedospěl. Bydlí s mámou a chybí mu odvaha dělat v životě to, co by ho skutečně naplňovalo.