Benátska noc na Štrbskom Plese

22.07.2023

Pokojná hladina Štrbského plesa sa už 22.7.2023 premení na ,,tatranské Benátky,, Názov podujatia Benátska noc nie je náhodný. Benátsku noc organizovali už v minulých desaťročiach návštevníci a obyvatelia Tatier, ako pohodové podvečerné podujatie spojené s člnkovaním, hudbou a dobrým jedlom. Štrbské pleso vytvorí už po 8 krát pravú benátsku atmosféru. Zažite podujatie plné romantiky a bohatého programu v jedinečný letný večer. Atmosféru večera budú dotvárať dobové barokové kostýmy, atraktívne zrkadlové sochy a výnimočný hudobný program. Celý program sa bude odohrávať za hotelom Kempinski pri hladine Štrbského plesa a pri prístave člnkov. 

Celým podujatím vás bude sprevádzať Štefan Skrúcaný, ktorý je slovenským moderátorom, hercom, komikom a humoristom. Okrem moderovania sa vám predstaví aj na pódiu. 

Počas podujatia vás čaká bohatý hudobný a sprievodný program. Na pódiu vystúpia český spevák, skladateľ a textár Martin Chodúr, taliansky spevák Davide Mattioli, český klarinetista, saxofonista, hudobný skladateľ a dirigent Felix Slováček, Tereza Králiková, Duo Vilema a iní. 

V prístave člnkov vás bude počas podujatia čakať 22 drevených člnkov, na ktorých sa môžete plaviť po hladine Štrbského plesa. Predaj lístkov na člnkovanie bude priamo v prístave.

PROGRAM PODUJATIA

15:00
- Otvorenie podujatia so Štefánom Skrúcaným 
- Multižánrová kapela Chilli Fellaz

15:45 – Hudobné vystúpenie Štefana Skrúcaného

16:10 –  Felix Slováček

16:50 – Rozhovor so starostom obce Štrba – Michalom Sýkorom

17:00 – Tereza Králiková
 
17:30 – Martin Chodúr a Štefan Skrúcaný

18:30 – Taliansky spevák Davide Mattioli 

19:30 – Duo Vilema

Člnkovanie na hladine Štrbského plesa bude od 10:00 do 20:00
Občerstvenie, talianske vína a špeciality nájdete po celý deň v Hoteli Solisko****
Pozrite si ako vyzerala Benátska noc na Štrbskom Plese v jej posledných ročníkoch.