TATRY ICE MASTER 2020

HREBIENOK • VYSOKÉ TATRY

18.-19.01.2020


Ľadová krása už má svoje miesto - od 18. do 19. januára 2020 ním bude vysokotatranský Hrebienok, a to vďaka 8. ročníku už tradičného podujatia TATRY ICE MASTER. Počas dvoch dní ľadoví sochári z desiatich krajín sveta vdýchnu život 50-tim tonám ľadu a premenia ich na 35 unikátnych ľadových sôch. Počas podujatia bude pre vás pripravený bohatý sprievodný program.

Šikovní sochári a umelci budú pracovať s 50-timi tonami ľadu na rôznych motívoch a témach, ktoré vdýchnu do impozantných sôch. V prvý deň budú mať sochári za úlohu pripraviť ľadové sochy v téme "Zachráňme našu planétu". V druhom dni podujatia čaká sochárov téma "Rozprávkový svet mojimi očami", a teda bude len na nich, čím verejnosť, či porotu presvedčia. Ľadové sochy ktoré počas dňa umelci vytvoria, budú od zotmenia nasvietené, čím sa umocní dizaj a krása jednotlivých sôch. Jednu časť sôch budú ľadoví rezbári vytváráť popri budove lanovky a druhá bude umiestnená v druhej kupole vedľa Tatranského ľadového Dómu. Sochy umiestnené v kupole - Galéria ľadových majstrov bude v prevádzke až do skončenia zimnej sezóny, resp. do konca apríla 2020. Druhá časť sôch bude ponechaná na otvorenom priestranstve, kým ich počasie neroztopí. 

Do hlasovania o najlepší tím z 10 krajín sveta sa môžete zapojiť aj vy! V každej našej prevádzke, či pokladni, dostanete k nákupu hlasovací lístok, ktorý môžete vyplnený vložiť do hlasovacej urny. Tá bude umiestnená na pódiu na Hrebienku. Vyplneným hlasovacím lístkom a zapojením sa do súťaže, môžete získať skvelé ceny! 

Podujatie Tatry Ice Master bude sprevádzať aj bohatý sprievodný program. Počas dňa na vás budú čakať rôzne hry, či sútaže o zaujímavé ceny. Hneď v sobotu večer, keď utíchne zvuk motorých píl sa Vám popri nádherne rozsvietených ľadových sochách predvedie SIMA MARTAUSOVÁ. Jej predkapelou bude kapela 2 VOISIS, ktorá je čerstvím víťazom Košického zlatého pokladu. V nedeľu večer sa na pódiu vystrieda famózny ADAM ĎURICA. Po predstavení hudobných umelcov, Vás v oba dni čaká ľadovo - ohňová show v podaní dvoch sochárskych tímov.Finálne návrhy sochárov z 10 krajín sveta, ktoré postúpili fo finálne a ich tvorbu budeme môcť vidieť naživo už 18. a 19. januára 2020 na Hrebienku


Pozrite si mapu areálu a program počas podujatia Tatry Ice Master 2020 na Hrebienku
 
A Tátrai Dómhoz a Hrebienokról kényelmesen eljuthat siklóvasúttal a Starý Smokoveci (Ótátrafüred) állomásról, ahol a jegyirodában a felvonóra szóló jegyeket könnyen megvásárolhatjaTAKTO VYZERAL TATRY ICE MASTER NA HREBIENKU V ROKU 2019