Lanovkou do Lomnického sedla

Vypredaný Lomničák? Objavte nový štít!

Objavte nový štít Veľkú Lomnickú vežu (2215 m n. m.) 

Vyvezte sa lanovkou do Lomnického sedla (2190 m n. m.) a spoznajte raj svišťov!


 

Ak zvažujete výlet lanovkou na Skalnaté Pleso, za doplatok 5 eur na gopass.travel (alebo 6 eur priamo v pokladni) sa môžete vyviezť najvyššie položenou sedačkovou lanovkou na Slovensku až do Lomnického sedla (2190m n.m.).  Z údolnej stanice v Tatranskej Lomnici vás vyvezie 6-sedačková sedačková lanovka* na medzistanicu Štart, odtiaľ si užite jazdu v novej 15 miestej kabínkovej lanovke na Skalnaté Pleso, ktoré je vrcholovou stanicou a zároveň prestupnou stanicou do Lomnického sedla.  


Lomnické sedlo je pre turistov sprístupnené len v letnej sezóne, turistickú trasu zo Skalnatého Plesa na Lomnické sedlo je možné absolvovať výhradne v sprievode horského vodcu alebo na lanovke.  Z Lomnického sedla sa príjemnou prechádzkou turistickým chodníkom po zelenej značke dostanete až na Veľkú Lomnickú vežu (2215m), úžasný vyhliadkový bod a zároveň najvyšší tatranský štít v Lomnickom hrebeni, ktorý je vďaka lanovke ľahko dostupný aj pre rodiny s deťmi. Počas prechádzky sa pristavíte na mieste, kde stála horská chata hlavných hrdinov kultových filmov Medená veža či Orlie pierko a keď budete mať šťastie, možno zazriete na lúkach svište, ktoré sú v tejto lokalite doma.  


Nakupujte on-line na: gopass.travel

Viac za menej! 


Z Veľkej Lomnickej veže môžete smerom na východ vidieť hladký svah, ktorý je v zime najatraktívnejšou, najstrmšou čiernou zjazdovkou na Slovensku. Popradská kotlina je odtiaľto ako na dlani, výhľad siaha až k vzdialeným vrcholkom Slovenského Rudohoria. Západné strmé a skalnaté svahy klesajú do hlbín Malej Studenej doliny, ktorú z druhej strany ohraničuje zubatý Prostredný hrebeň. V plnej nádhere sa z Lomnického sedla ukazuje rozložitý Slavkovský štít s typicky okrúhlou siluetou vrcholu.


 

*Od 17.6.2022 bude pre peších turistov z Tatranskej Lomnice na medzistanicu Štart k dispozícií oranžová 6-sedačková lanová dráha (F). 4-miestna kabínková lanovka (A) bude od tohto termínu mimo prevádzky z dôvodu mimoriadnej revízie.


 

Navigácia do strediska Tatranská Lomnica


Dopravte sa pohodlne autom do strediska Tatranská Lomnica, odkiaľ vás vyvezie 6-miestna sedačková lanovka na medzistanicu štart a odtiaľ 15-miestna moderná gondola na Skalnaté pleso.  


Vážení návštevníci, dňa 29.- 30.09.2022 bude lanová dráha Solisko Expres Štrbské Pleso a lanová dráha Skalnaté Pleso - Lomnické sedlo MIMO PREVÁDZKY.