Lanovkou do Lomnického sedla

Ak zvažujete výlet lanovkou na Skalnaté Pleso, odporúčame zakúpiť kombinovaný lístok Tatranská Lomncia - Lomnické sedlo s najvyššie položenou sedačkovou lanovkou na Slovensku až do Lomnického sedla (2190m n.m.).  Z údolnej stanice v Tatranskej Lomnici vás vyvezie 6-sedačková sedačková lanovka* na medzistanicu Štart, odtiaľ si užite jazdu v novej 15 miestej kabínkovej lanovke na Skalnaté Pleso, ktoré je vrcholovou stanicou a zároveň prestupnou stanicou do Lomnického sedla. S jedným lístkom si užijete aj Skalnaté Pleso aj Lomnické sedlo v stredisku Tatranská Lomnica. 


Lomnické sedlo je pre turistov sprístupnené len v letnej sezóne, turistickú trasu zo Skalnatého Plesa na Lomnické sedlo je možné absolvovať výhradne v sprievode horského vodcu alebo na lanovke.  Z Lomnického sedla sa príjemnou prechádzkou turistickým chodníkom po zelenej značke dostanete až na Veľkú Lomnickú vežu (2215m), úžasný vyhliadkový bod a zároveň najvyšší tatranský štít v Lomnickom hrebeni, ktorý je vďaka lanovke ľahko dostupný aj pre rodiny s deťmi. Počas prechádzky sa pristavíte na mieste, kde stála horská chata hlavných hrdinov kultových filmov Medená veža či Orlie pierko a keď budete mať šťastie, možno zazriete na lúkach svište, ktoré sú v tejto lokalite doma.  


Nakupujte on-line na: gopass.travel

Viac za menej! 


Z Veľkej Lomnickej veže môžete smerom na východ vidieť hladký svah, ktorý je v zime najatraktívnejšou, najstrmšou čiernou zjazdovkou na Slovensku. Popradská kotlina je odtiaľto ako na dlani, výhľad siaha až k vzdialeným vrcholkom Slovenského Rudohoria. Západné strmé a skalnaté svahy klesajú do hlbín Malej Studenej doliny, ktorú z druhej strany ohraničuje zubatý Prostredný hrebeň. V plnej nádhere sa z Lomnického sedla ukazuje rozložitý Slavkovský štít s typicky okrúhlou siluetou vrcholu.


 

LANOVKAMI NA HORY ZÁŽITKOV

vydaj sa lanovkami za zážitkami už od 9€


 

Navigácia do strediska Tatranská Lomnica


Dopravte sa pohodlne autom do strediska Tatranská Lomnica, odkiaľ vás vyvezie 6-miestna sedačková lanovka na medzistanicu štart a odtiaľ 15-miestna moderná gondola na Skalnaté pleso.