ZMENA V NÁKUPE NA LANOVKU

Z dôvodu aktuálne platných nariadení dochádza k úprave nákupu lanovky na Lomnický štít. Aktuálne je možné zakúpiť len celú kabínu na Lomnický štít pre max 10 osôb. Osoby ktoré spolu cestujú musia byť členmi jednej spoločnej domácnosti. Lanovku na Lomnický štít po novom nájdete v predaji na www.gopass.sk v sekicí "zážitky a eventy".

VÝLET LANOVKOU NA LOMNICKÝ ŠTÍT

2634 m n.m.

Vyberte sa s rodinou na výlet na druhý najvyšší štít Vysokých Tatier - Lomnický štít. Vyvezte sa nad oblaky a prežite neopakovateľné výhľady na okolité štíty najmenších veľhôr sveta. Vstúpte do kráľovstva ticha a oddýchnite si v štýlovej kaviarni Dedo. Z údolnej stanice v Tatranskej Lomnici vedie 4 miestna kabínková lanovka na medzistanicu Štart, odkiaľ Vás vyvezie nová moderná 15-miestna gondola na Skalnaté pleso, ktoré je vrcholovou stanicou a zároveň prestupnou stanicou na Lomnický štít. Odtiaľ Vás na štít vyvezie unikátna visutá červená lanovka,  ktorá prekonáva 855 metrové prevýšenie a jazda trvá 8,5 minúty.

Z HISTÓRIE

Visutá lanovka z Tatranskej Lomnice na Lomnický štít bola vybudovaná na popud riaditeľa Štátnych kúpeľov Tatranská Lomnica Juraja Orságha, ktorý presadil výstavbu už v roku 1936. Slávnostné otvorenie sa konalo v roku 1941. Trasa lanovky má dve časti: z Tatranskej Lomnice na Skalnaté pleso s medzistanicou Štart, ktorá v minulosti plnila štartovaciu funkciu pre sánkarskú a bobovú dráhu ku Grandhotelu Praha. Zaujímavosťou je, že materiál na výstavbu lanovky bol na Skalnaté pleso dovezený koňmi, na Lomnický štít ľuďmi, ktorí na vrchol vyviezli takmer 300 ton materiálu do výšky 2 634 m. Lanovku stavalo približne 70 ľudí z Lendaku, Spišskej Belej a Kežmarku. Jedno montážne lano nieslo vo svojich rukách na štít 36 nosičov. Budovy lanoviek boli vytesané z kameňa použitého z neďalekého kameňolomu. 


Nakupujte on-line na: www.gopass.sk

Zľavy a body za každý nákup s kartou GOPASS.


*Odporúčame zakúpenie lístka na Lomnický štít vopred z dôvodu veľkého záujmu a vypredanosti kapacít lanovky na niekoľko dní dopredu. Lístok je možné si zakúpiť maximálne 6 dní vopred.TIP: Prežite Noc na Lomnickom štíte! Využite jedinečnú možnosť stráviť noc v najvyššie položenom apartmáne v strednej Európe. Predstavte si spánok vo výške 2 634 metrov medzi končiarmi Vysokých Tatier s nočnou oblohou tesne nad hlavou.Legenda o dedovi


V roku 1770, kedy ešte neexistovala Tatranská Lomnica, rodina Fabryová z Kežmarku nazvala Lomnický štít „DEDO“ v domnení, že ide o najvyšší štít Tatier. Práve z Kežmarku pripomína tento štít deda s dlhým nosom a dlhou bradou.. Dobyť Deda bývalo najsmelšou vidinou mládencov z okolia, ktorí o ňom hovorili ako o nedobytnom. Teraz máte možnosť „dobyť“ aj vy legendárneho Deda. 

Obchodné podmienky - Lomnický štít 
zimná sezóna 20/21

Jarná lyžovačka na Štrbskom Plese bude v termíne od 22.4.2021 až do 2.5.2021

VIAC